عضویت در خبرنامه الکترونیک
کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزشی؛

معلمان توانمند نقطه آغاز هر تحول آموزشی هستند

کد خبر: 69721
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰ ب.ظ

کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزشی با بیان این مطلب که پرچمدار اصلی استفاده از روش های فعال تدریس معلمان هستند، گفت: آموزش معلمان به دلیل نقش و تاثیری این قشردر پیشرفت تحصیلی کشور و دانش آموزان دارند امری مهم تلقی می گردد.

کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزشی گفت: سرمایه گذاری در جهت آموزش معلمان، از نوع سودمندترین سرمایه گذاری ها است، زیرا معلمان توانمند نقطه آغاز هر تحول آموزشی هستند.
به گزارش نداي مردم، فریبا حصاری اظهار داشت: ما در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات به سر می بریم، عصری که در آن مولفه های آموزش و پرورش معنای جدید و تعلیم و تربیت معنای جهانی پیدا کرده است .

وی ادامه داد: در این عصر هدف آموزش و پرورش تنها انتقال میراث فرهنگی و تجارب بشری به نسل جدید نیست، بلکه رسالت آموزش و پرورش را ایجاد تغیرات مطلوب در نگرش ها و شناخت ها می دانند که از همین رو پیشرفت های همه جانبه انسان و نیاز های متحول شده روانی، اجتماعی و تحصیلی دانش آموزان، آمار بالای افت تحصیلی رویکرد های یاددهی و یادگیری سنتی و غالب را در هم می شکند.

حصاری تصریح کرد: معلمان طلایه داران اصلی بنای تعلیمی و تربیتی هستند و چاره ای جز استفاده از روش های فعال تدریس برای پاسخدهی به نیازهای در حال تغیر دانش آموزان و به حداکثر رساندن قدرت یادگیری در آنها ندارند و هنر معلمی نیز در کیفیت انتخاب و اجرای روش های تدریس موفق به فراخور شرایط محیطی و وضعیت فراگیران است.

وی افزود: واضح است که معلمان در فرایند آموزش و پرورش هر اندازه که با روش های متفاوت آشنا باشند، ابزارهای متعددی را در جهت اثربخشی هرچه بیشتر و نهادینه کردن و لذت بخش تر کردن یادگیری در اختیار خواهند داشت.
کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی آموزشی با بیان این مطلب که پرچمدار اصلی استفاده از روش های فعال تدریس معلمان هستند، گفت: آموزش معلمان به دلیل نقش و تاثیری این قشردر پیشرفت تحصیلی کشور و دانش آموزان دارند امری مهم تلقی می گردد.

حصاری اظهار کرد: جشنواره روش های فعال تدریس یکی از اصلی ترین راهکارهایی هستند که به وسیله آن معلمان می توانند از آخرین یافته ها در زمینه چنین روشهایی در جهت دستیابی به عملکرد بهتر و تدریس کارآمد تر در دروس مختلف از آن بهره بجویند.

معلم پایه ششم ابتدایی دبستان نیلوفر ارومیه، در پایان، اذعان داشت: در جهان امروز تعلیم و تربیت معلم از نظر منافع ملی جزو منابع سطح اول محسوب می شود به طوری که سرمایه گذاری در جهت آموزش معلمان از نوع سودمندترین سرمایه گذاری ها است، زیرا معلمان توانمند نقطه آغاز هر تحول آموزشی هستند./پانا

دیدگاه کاربران