عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهراهواز :

حضور کارشناس فرهنگی در ساخت و سازهای عظیم عمرانی در اهواز اجباری شد

کد خبر: 69749
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۲۷ ق.ظ

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز تصریح کرد: این پیشنهاد توسط معاونت شهرسازی شهرداری عملی خواهدشد و این معاونت حضور یک کارشناس فرهنگی در کنار سایر کارشناسان را ملزم می سازد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهراهواز گفت: در برنامه ۵ ساله توسعه شهری مقرر شده است که توسعه کلانشهر اهواز به صورت کامل برنامه ریزی شود.

به گزارش نداي مردم، سید محمد جواد رضوی بابیان اینکه کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز اقدام به طرح برنامه‌ریزی ۵ ساله توسعه شهری برای کلانشهر اهواز نموده است، اظهار داشت: این برنامه با هدف توسعه کلانشهر اهواز در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری، فضای سبز، حمل و نقل و ترافیک در حال تکمیل است.

وی افزود: در برنامه ۵ ساله توسعه شهری مقرر شده است که توسعه کلانشهر اهواز به صورت کامل برنامه ریزی شود تا با تغییرکادر مدیریت و کارشناسان شهری تغییری درروند پروژه ها ایجاد نشود و همچنین پروژه ها طبق برنامه ریزی نوشته شده به ثمر برسند.

عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه طرح پیش نویس برنامه ۵ساله توسعه شهری کلان شهر اهواز در حال اتمام است، بیان کرد: طی سه جلسه و با حضور ۱۵ کارشناس و نخبه تمامی ایده‌ها و نقطه نظرات برنامه ۵ ساله توسعه شهری کلانشهر اهواز ارائه شد و در ادامه آن کاستی های موجود در طرح پیش نویس را برطرف ساختیم.

وی با اشاره به برنامه پیوست فرهنگی ، گفت: به منظور رعایت مسائل دینی و اعتقادی به معاونت شهرسازی شهرداری اهواز پیشنهاد شده است که برای ساخت و ساز های عظیمی مانند آپارتمان ها و مجتمع های تجاری در کنار کارشناسان عمرانی و فنی از یک کارشناس فرهنگی نیز استفاده کنند تا با مشاوره از کارشناسان فرهنگی، طرح هایی متناسب با فرهنگ و معماری ایرانی ایجاد شود.

رضوی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا حضور یک کارشناس فرهنگی به عنوان یک مصوبه در صحن علنی شورای شهر مطرح نشد، عنوان کرد: این پیشنهاد می‌توانست به عنوان یک طرح درشورای شهر مطرح و تصویب شود اما به دلیل جلوگیری از ایجاد تداخل با فعالیت های سازمان نظام مهندسی از مصوب شدن این پیشنهاد صرف نظر کردیم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز تصریح کرد: این پیشنهاد توسط معاونت شهرسازی شهرداری عملی خواهدشد و این معاونت حضور یک کارشناس فرهنگی در کنار سایر کارشناسان را ملزم می سازد./تسنيم

دیدگاه کاربران