عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس :

اجرای ۴ جشنواره بین‌المللی فجر در شیراز/ اقلیت‌های دینی فارس در این جشنواره گردهم می‌آیند

کد خبر: 69790
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵ ب.ظ

مریدی عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر امسال طی روزهای ۱۷ تا ۲۲ بهمن‌ماه اجرا خواهد شد که در آن ۱۰ فیلم به نمایش گذاشته می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، هنری فجر انقلاب اسلامی در استان فارس در قالب ٤ جشنواره بین‌المللی در حال برگزاری است، از برگزاری جشنواره فجر اقلیت‌های دینی این استان خبر داد.
بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، با بیان اینکه ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری فجر انقلاب اسلامی در استان فارس در قالب ٤ جشنواره بین‌المللی در حال برگزاری است، گفت: این جشنواره‌ها در قالب جشنواره‌های تئاتر و تجسمی، فیلم، موسیقی و شعر در شیراز برگزار می‌شود.
وی افزود: نخستین برنامه ما جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بود که طی روزهای ۲۸ دی تا اول بهمن‌ماه اجرا شد و بعد از آن جشنواره تجسمی فجر در تاریخ ۲ بهمن و از تاریخ ۵ تا ۷ بهمن‌‌ماه نیز جشنواره فیلم کوتاه شیراز برگزار شد.

اکران ۱۰ فیلم جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در شیراز
مریدی عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر امسال طی روزهای ۱۷ تا ۲۲ بهمن‌ماه اجرا خواهد شد که در آن ۱۰ فیلم به نمایش گذاشته می‌شوند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: جشنواره بین‌المللی شعر فجر نیز در تاریخ ۲۴ بهمن‌ماه جاری برگزار خواهد شد و همزمان با آن نیز جشنواره فجر اقلیت‌های دینی نیز در همین روز برگزار می‌شود.

وی همچنین، از برگزاری جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر طی روزهای ۲۵ بهمن تا اول اسفندماه جاری در شیراز خبر داد و گفت: تمام این جشنواره‌ها به‌صورت کشوری برگزار می‌شوند و تنها جشنواره فیلم کوتاه شیراز به‌صورت استانی برگزار شده است.

لزوم ایجاد نوآوری در برنامه‌های هنری دهه فجر
مریدی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت شادی آفرینی در برنامه‌های دهه فجر گفت: ایجاد خلاقیت و نوآوری در برنامه‌های هنری دهه فجر ضرورت دارد و باید بدان توجه شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با تاکید بر اینکه دهه فجر،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزش‌های اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است، گفت: در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین کننده و بی‌مانند به‌شمار می‌رود و اصحاب فرهنگ، ادب و هنر با هنرنمایی محتوایی بویژه در تولیدات و خلق آثار جشنواره‌ای قادر به آشکار کردن درون‌مایه‌های ایثارگری‌ها و دلاورمردی‌های ملت غیور و شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی هستند.

دیدگاه کاربران