عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار مشهدمقدس :

تمام خطوط قطار شهری مشهد در یک بازه ۵ تا ۶ ساله به بهره برداری می‌رسد

کد خبر: 69804
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۲۱ ب.ظ

مرتضوی با تاکید بر ضرورت اتصال مبادی ورودی و خروجی شهر به قطار شهری گفت: با احداث و بهره‌برداری مجموعاً ۴۸ کیلومتر مسیر ریلی برای قطار شهری مشهد این مهم به طور کامل اجرا می‌شود

شهردار مشهدمقدس گفت: امیدواریم بتوانیم در یک بازه زمانی ۵ تا ۶ ساله خطوط چهارگانه قطار شهری مشهد را به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش نداي مردم، سید صولت مرتضوی در رابطه با توسعه خط یک قطار شهری مشهد، اظهار داشت: توسعه خطوط قطار شهری خدمتی بزرگ در جهت ارائه حمل و نقلی پاک، ایمن و سریع به زائران و شهروندان مشهدی است.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در یک بازه زمانی ۵ تا ۶ ساله خطوط چهارگانه قطار شهری مشهد را به بهره برداری برسانیم.

شهردار مشهد با اشاره به سودآوربودن سرمایه گذاری در پروژه‌های حمل و نقل ریلی، خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه‌های خطوط قطار شهری مشهد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) است که از امکانات و تخصص بالایی برخوردار است.

مرتضوی در رابطه با میانگین ظرفیت جابه جایی مسافر قطارشهری مشهد گفت: در حال حاضر خط یک قطار شهری با ۴۰ واگن روزانه ۱۵۰ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند که با وارد شدن واگن‌های جدید به حدود ۲۵۰ هزار نفر در روز افزایش خواهد داشت.

وی افزود: با تکمیل و افتتاح خطوط جدید قطار شهری نوعی هم‌افزایی صعودی در میانگین جابه‌جایی مسافران ایجاد می‌شود و امیدواریم با یک برنامه ریزی مدون بتوانیم حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر را در روز جابه‌جا کنیم.

مرتضوی با تاکید بر ضرورت اتصال مبادی ورودی و خروجی شهر به قطار شهری گفت: با احداث و بهره‌برداری مجموعاً ۴۸ کیلومتر مسیر ریلی برای قطار شهری مشهد این مهم به طور کامل اجرا می‌شود./تسنيم

دیدگاه کاربران