عضویت در خبرنامه الکترونیک

“ملکان” همچنان بدون ترمینال

کد خبر: 69813
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۴۸ ب.ظ

شاید به جرأت بتوان گفت ملکان از جمله معدود شهرهای کشور و همچنین تنها شهرستان آذربایجان‌ شرقی است که متاسفانه از داشتن ترمینال مسافربری بین شهری محروم بوده و از این رو در سطح استان، ملکان به شهر بدون ترمینال معروف شده است.

شاید به جرأت بتوان گفت ملکان از جمله معدود شهرهای کشور و همچنین تنها شهرستان آذربایجان‌ شرقی است که متاسفانه از داشتن ترمینال مسافربری بین شهری محروم بوده و از این رو در سطح استان، ملکان به شهر بدون ترمینال معروف شده است.

به گزارش نداي مردم، این شهرستان که حدود ۱۲۰ هزار جمعیت شهری و روستایی با دو بخش و سه شهر و حدود ۸۵ پارچه روستای بزرگ و کوچک دارد، در منتهی الیه جنوب غربی مرکز تبریز و در همسایگی شهرستان میاندوآب از توابع آذربایجان غربی قرار دارد.

تا اواخر دهه ۷۰ ترمینال نیمه فعالی توسط بخش خصوصی در ملکان فعالیت داشت که متاسفانه استقبال ضعیف شهروندان و مشکلاتی دیگر باعث تعطیلی این ترمینال شد و اکنون حدود ۱۴ سال است که شهرستان ملکان از داشتن ترمینال مسافربری بین شهری نیمه فعال هم محروم بوده و اهالی این شهر جهت مسافرت به تبریز و تهران و شهرهای همجوار، مجبورند ساعت‌ها در امتداد جاده کمربندی ملکان به خصوص مقابل دانشگاه پیام نور و سه راهی عباس آباد آن هم در سرما و گرما و زیر باران و برف منتظر وسایل نقلیه باشند.

یکی از شهروندان ملکانی که در شهر دیگری تحصیل می‌کند ، گقت: روزهای جمعه که جهت حضور در سر کلاس درس به دانشگاه محل تحصیل می رویم، آنقدر در جاده کمربندی منتظر می‌شویم که آخر سر از رسیدن به موقع به کلاس درس هم محروم می‌شویم.

واقعا چرا مسئولان در این خصوص اقدامی نمی‌کنند و چرا شهرستانی همچون ملکان با این همه جمعیت باید از داشتن ترمینال محروم هستند؟

شهردار ملکان نیز گلایه شهروندان را بجا دانست و گفت: شهرداری ملکان در گذشته در نظر داشت ترمینال مسافربری را در میدان ولابت ملکان احداث کند که مورد موافقت قرار نگرفت.

فرهاد نریمانپور افزود: شهرداری ملکان می‌خواهد ترمینال مسافربری را در میدان انگور احداث و زمین مورد نیاز را در این محدوده پس از اخذ مجوز از شورای شهر ملکان تملک کند.

رئیس شورای شهر ملکان  عنوان کرد: نبود ترمینال مسافربری باعث سرگردانی مردم این شهرستان شده است و از این رو اهالی مجبورند جهت عزیمت به شهرهای مختلف در جوار جاده پر ترافیک و ترانزیتی بایستند که علاوه بر سرگردانی مردم، احتمال بروز خطرات متعدد و تصادفات مردم منطقه را تهدید می‌کند.

حسین باقری با اشاره به وجود سه دانشگاه در شهرستان ملکان، احداث ترمینال را ضروری دانست و اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور مسئولان منطقه انتخاب محل مناسب و تخصیص اعتبار لازم جهت احداث ترمینال ملکان تصویب شد، ولی به علت عدم اقدام لازم در جلسه اخیر شورای شهر، مقرر شد جلسه مجددی با حضور مسئولان شهرستان جهت پیگیری این امر تشکیل شود.

وی افزود: در این خصوص مکاتباتی نیز با شورای استان و سایر دستگاه‌ها انجام داده‌ایم. /ذاکر

دیدگاه کاربران