عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت بورس :

تفاهم‌نامه با تأمین اجتماعی سرآغاز ورود شرکت‌های بزرگ در بورس است

کد خبر: 69832
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۵۲ ق.ظ

مدیرعامل بورس تهران گفت: با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان بورس تهران و سازمان تأمین اجتماعی، می‌توان از این پس به تسهیل فرایند تأمین مالی و واگذاری شرکت‌های جدید به بورس تهران، امیدوار بود.

مدیرعامل بورس تهران گفت: با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان بورس تهران و سازمان تأمین اجتماعی، می‌توان از این پس به تسهیل فرایند تأمین مالی و واگذاری شرکت‌های جدید به بورس تهران، امیدوار بود.
تفاهم‌نامه با تأمین اجتماعی سرآغاز ورود شرکت‌های بزرگ در بورس است.

به گزارش نداي مردم، حسن قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران صبح امروز (یکشنبه) در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با سازمان تأمین اجتماعی، گفت: سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان یک مجموعه معظم اقتصادی در کنار مجموعه منحصربه‌فرد بورس تهران، تنها نهادهای فرد و بی‌همتای کشور هستند که نمونه مشابهی برای آنها در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی همواره به‌طور دائم در بازار سهام حضور داشته و به‌واسطه شرکت‌هایی که به‌عنوان زیرمجموعه‌های «شستا» در این بازار حضور دارند،‌ از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری خود این حضور را تا به امروز ادامه داده است، عنوان کرد: با توجه به لغو تحریم‌ها هم‌اکنون فضای سرمایه‌گذاری در کشور با گشایش مواجه شده و فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند در برداشته باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای هر کار بزرگ و مستمری باید همواره از طریق مجموعه‌های اقتصادی کلان استفاده شود، گفت: این مجموعه‌ها برای توسعه خود نیاز به تأمین مالی دارند که این موضوع می‌تواند از طریق بازار سرمایه به‌طور آسان‌تری فراهم شود.

قالیباف اصل با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک سازمان تأمین اجتماعی و شرکت بورس عنوان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها باعث توسعه فعالیت‌های مجموعه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری از جمله مجموعه سازمان تأمین اجتماعی در مباحثی همچون پذیرش، تبادل دانش، شرکت‌داری و اطلاع‌رسانی و شفافیت مالی شود.

به گفته قالیباف اصل این تفاهم‌نامه می‌تواند فرآیند ورود و واگذاری سهام شرکت‌های مجموعه سازمان تأمین اجتماعی را در بورس تهران تسهیل کرده و امید می‌رود، از این‌ پس شاهد فعالیت‌های بیش‌تر مجموعه تأمین اجتماعی در کشور باشیم./فارس

 

دیدگاه کاربران