عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی :

۲۵ میلیون نفر در دولت یازدهم زیرپوشش خدمات نوین سلامت قرار گرفتند

کد خبر: 69864
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۰۲ ب.ظ

قائم مقام معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۵ میلیون نفر از جمعیت شهری کشور در دولت تدبیر و امید زیرپوشش برنامه خدمات نوین سلامت قرار گرفته اند.

قائم مقام معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۲۵ میلیون نفر از جمعیت شهری کشور در دولت تدبیر و امید زیرپوشش برنامه خدمات نوین سلامت قرار گرفته اند.

به گزارش نداي مردم، خدماتی شامل پیشگیری و کنترل بیماری ها از جمله فشار خون و دیابت توسط مراقبان سلامت درقالب خدمات نوین سلامت به حاشیه نشینان شهرها ارائه می شود.
ناصر کلانتری شامگاه یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز سلامت جامعه شهیدان تقی زاده نیاسر کاشان اظهار داشت: یکهزار و ۹۵۵ پایگاه سلامت تا پایان دهه فجر در ارتباط با برنامه تحول بهداشت در حوزه سلامت در کشور برای حاشیه نشینان شهرهای ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر و بخشی از شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر بهره برداری می شود.
وی به افتتاح ۸۱۸ مرکز جامعه خدمات سلامت در دهه فجر امسال اشاره و تاکید کرد: این خدمات برای بیماریهای واگیر، غیرواگیر و آزمون های اجتماعی در نظر گرفته شده و امیدواریم، بتوانیم بیماران مبتلا به بیماری های غیرواگیر و مزمن را به سرعت شناسایی کنیم تا پیشرفت، میزان کشندگی و عوارض جانبی آن را در کشور کاهش دهیم.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای احداث و راه اندازی این مراکز ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی جایگاه خیران را برای وزارتخانه به دلیل مشارکت مناسب با اهمیت دانست و گفت: مشارکت مردم دو جنبه اساسی دارد، نخست اینکه با خودمراقبتی در حفظ سلامتی خود بکوشند و جنبه دیگر مشارکت در تهیه زیرساخت های بهداشتی است که از این منظر خیران جایگاه خوبی دارند.
مجموع پایگاه ها و مراکز جامعه سلامت در حال حاضر در کشور سه هزار و ۵۴۵ پایگاه است که حدود ۹ هزار مراقب سلامت در این پایگاه ها و مراکز ارائه خدمت می دهند.
تعداد ۸۵۰ پرستار، ۵۲۹ کارشناس روانشناسی بالینی و ۴۷۵ کارشناس تغذیه در کنار مراقبان سلامت به مردم ارائه خدمات می دهند./ایرنا

 

دیدگاه کاربران