عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدير كل ميراث فرهنگي يزد

بهره‌برداری از ۲۲ طرح گردشگری در دهه فجر

کد خبر: 69872
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۱۰ ب.ظ

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد از افتتاح ۲۲ طرح در حوزه‌ ميراث فرهنگي و گردشگري اين استان با سرمايه‌گذاري ۳۰ ميليارد ريال و اشتغالزايي ۸۰ نفر به مناسبت ايام الله دهه فجر خبر داد.

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد از افتتاح ۲۲ طرح در حوزه‌ ميراث فرهنگي و گردشگري اين استان با سرمايه‌گذاري ۳۰ ميليارد ريال و اشتغالزايي ۸۰ نفر به مناسبت ايام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش نداي مردم، “محمدمهدي شرافت” با بيان اين كه طرح‌هاي مذكور در بخش‌هاي اقامتي، پذيرايي، بوگردي و غيره است، تصريح كرد: افتتاح هتل سنتي گلشن در شهرستان ميبد از جمله اين طرح‌هاست که در راستاي مرمت و تجهيز اين هتل حدود ۱۰ ميليارد ريال اعتبار هزينه شده و در حال حاضر با افتتاح آن، ۱۲ اتاق، شش سوئيت و ۴۰ تخت به آمار واحدهاي اقامتي استان اضافه مي‌شود.

وي همچنين از راه‌اندازي هفت واحد بوم‌گردي در سطح استان نيز خبر داد و خاطرنشان كرد: اقامتگاه بوم‌گردي نوعي از محل‌هاي اسکان براي مسافران است که بر خلاف هتل‌ها که ويژگي يکساني دارند، داراي ويژگي خاص محيطي خود بوده و به نوعي اقامتگاهي بومي و محلي است که عمدتاً در خانه‌هاي قديمي بازسازي شده و با شيوه‌اي که مطلوب براي مسافران باشد، اداره مي‌شوند.

شرافت افزود: در حال حاضر مجوز ايجاد بيش از ۵۰ اقامتگاه بوم‌گردي در بخش شهري و روستايي استان صادر شده و در اين ايام هفت واحد ديگر در شهرستان‌هاي مهريز، ابرکوه، ميبد و يزد آغاز به کار خواهند کرد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: در سطح استان يزد ۶۰ دفتر خدمات مسافرتي مشغول به فعاليت هستند و طبق برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده در ايام الله دهه مبارک فجر، چهار دفتر ديگر نيز به اين آمار اضافه شده و به خدمت‌رساني به مسافران و گردشگران مشغول خواهند شد.

مدير کل ميراث فرهنگي يزد اظهار كرد: پايگاه پژوهشي شهر تاريخي ابرکوه نيز يکي از طرح‌هاي پژوهشي مهم و با اهميت است که در اين ايام الله افتتاح خواهد شد و کار خود را در راستاي اجراي طرح‌هاي پژوهشي و بررسي برنامه‌هاي پيش رو در شهر تاريخي ابرکوه آغاز خواهد کرد.

شرافت در پايان يادآور شد: ميزان سرمايه‌گذاري انجام شده براي طرح‌هاي مذكور ۳۰ ميليارد ريال است و با بهره‌برداري از آنها ۸۰ نفر اشتغال جديد در سطح استان ايجاد مي‌شود./ايسنا

دیدگاه کاربران