عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر :

فعالیت ۸ دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس های جاده‌ای و شهری دیر

کد خبر: 69882
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۵۵ ق.ظ

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از امکانات مطلوبی در بخش اورژانس برخوردار است و هم اکنون هشت دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس های جاده ای و شهری خدمات رسانی می کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت : شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از امکانات مطلوبی در بخش اورژانس برخوردار است و هم اکنون هشت دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس های جاده ای و شهری خدمات رسانی می کنند.
به گزارش نداي مردم، عادل مقدس رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آیین بهره برداری از پایگاه بهداشتی بردخون، گفت : یک دستگاه آمبولانس تویوتا با تجهیزات کامل درمانی به ناوگان اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر اضافه شد .

وی اظهار کرد: با مساعدت ویژه ریاست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و پیگیری‌های انجام شده یک دستگاه آمبولانس تویوتا هایس به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به ناوگان اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر اضافه شد که در پایگاه فوریت‌های پزشکی بردخون به کار گرفته می‌شود .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با بیان اینکه آمبولانس مذکور دارای امکانات و تجهیزات ویژه امدادی در فوریت‌های پزشکی است، افزود: این آمبولانس دارای دستگاه ونتیلاتور ، مانیتورینگ ، دی سی شوک ، ساکشن ، اکسیژن پرتابل ، ست‌های ویژه زایمان ، پانسمان و وسایل حمل مصدوم و دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی به کار رفته در این آمبولانس در مجموع دارای ارزش ریالی دویست میلیون ریال است.

مقدس با تاکید بر اهمیت نوسازی ناوگان اورژانس ۱۱۵، ابراز کرد: خوشبختانه شهرستان دیر در بحث نوسازی ناوگان اورژانس ۱۱۵ ، دارای یکی از جوان‌ترین ناوگان‌ها است که از تجهیزات پزشکی مناسب و طبق استانداردهای روز برخوردار است .

وی با اشاره به وضعیت خدمات رسانی اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیر، خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از امکانات مطلوبی در بخش اورژانس برخوردار است و هم اکنون هشت دستگاه آمبولانس در ناوگان اورژانس های جاده ای و شهری خدمات رسانی می کنند که فاصله زمانی رسیدن به محل حادثه در شهر چهار دقیقه و در جاده ها هشت دقیقه است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد : شهرستان دیر دارای پنج پایگاه فوریت‌های پزشکی بوده که در مناطق دیر ، دوراهک ، آبدان ، بردخون و درود‌احمد با شش کد فعال مستقر است ./سپاس

دیدگاه کاربران