عضویت در خبرنامه الکترونیک

نگاهی به افزایش آمار سقط جنین در کرمانشاه/ مرگ فرزند به دست والدین حاصل توحش مدرن

کد خبر: 69932
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸ ق.ظ

با وجود اینکه خانواده های زیادی در حسرت داشتن فرزند به سر می برند برخی دست به عمل شنیع سقط جنین می زنند ،آن هم در مواردی که به واقع مشکلی جدی مادر و نوزاد را تهدید نمی‌کند.

سقط جنین از جمله تبعات و مشکلات زندگی شهری امروزی است که با تغییر فرهنگ جامعه به یک معضل تبدیل شده است.
به گزارش نداي مردم،  بر مبنای آیات قرآن و دستورات دین مبین اسلام سقط جنین امری ناشایست و مذموم است و در این میان نمی توان به بهانه های واهی دست به چنین اقدامی زد.
با وجود اینکه خانواده های زیادی در حسرت داشتن فرزند به سر می برند برخی دست به عمل شنیع سقط جنین می زنند ،آن هم در مواردی که به واقع مشکلی جدی مادر و نوزاد را تهدید نمی‌کند.
افزایش ۱۰۳ درصدی مراجعین سقط جنین در کرمانشاه
آرتین کمالی با تشریح آمار ۹ ماه امسال از افزایش ۱۰۳ درصدی سقط جنین در سطح استان نسبت به مدت زمان مشابه قبل خبر داد و اظهار داشت: در این مدت ۲۷۹ زن به منظور سقط جنین به پزشکی قانونی مراجعه کرده اند.
تهدید سلامت جان مادر یا نوزاد تنها جواز سقط جنین
صدیقه محمدی ، اظهار داشت: از منظر دین مبین اسلام پس از انعقاد نطفه مجوز سقط جنین وجود ندارد در غیر این صورت این امر حرام بوده و باید کفاره ودیه پرداخت شود همچنین حتی پس از توبه نیز در قیامت مجازات در انتظار فرد است.
مدیر مرکز تخصصی تفسیر و علوم حوزه علمیه خواهران کرمانشاه بیان کرد: تنها هنگامی چنین مجوزی صادر می شود که جان مادر یا نوزاد در خطر باشد که فرد با کسب جواز از دفتر مرجع تقلید می تواند نسبت به این امر اقدام کند.

کمرنگ شدن اعتقادات اصلی ترین عامل سقط جنین
زهرا جانجانی  با اشاره به برخی از آیات قرآن از جمله آیه ” ولا تلقوا اولادکم من خشیه الاملاق” فرزندان خود را از ترس فقر نکشید اظهار داشت: سقط جنین علاوه بر جنبه فقهی جنبه اعتقادی نیز دارد.
این مدرس حوزه و دانشگاه با اعلام اینکه سقط جنین قتل نفس محسوب می شود بیان کرد: اعتقاد به رزاق بودن پروردگار مانع از ارتکاب چنین امری می شود و در این میان افرادی که دارای اعتقادات سطحی تری هستند دست به چنین اقدامی میزنند.
جانجانی با اشاره به این آیه که” کشتن یک فرد کشتن یک نسل است” خاطر نشان کرد: برخی از خانواده ها در حسرت یک فرزند هستند اما برخی چنین عملی را مرتکب می شوند اما آنچه مسلم است تنها تهدید سلامتی مادر یا جنین جواز سقط جنین را صادر می کند./مرصاد

دیدگاه کاربران