عضویت در خبرنامه الکترونیک
براساس اعلام شرکت راه آهن شهری تهران و حومه :

نود و ششمین ایستگاه مترو پایتخت به بهره برداری رسید

کد خبر: 69937
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳ ق.ظ

ایستگاه مترو میرزای شیرازی از خط سه قطار شهری پایتخت روز چهارشنبه در آئینی با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید.

نود و ششمین ایستگاه مترو پایتخت به بهره برداری رسید
به گزارشنداي مردم، این ایستگاه واقع در تقاطع خیابان شهید بهشتی و خیابان میرزای شیرازی به عنوان یکی از پرترددترین معابر پایتخت به بهره برداری رسید.
براساس اعلام شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، ایستگاه مذکور با زیربنای ۱۳هزار مترمربع در حدفاصل ایستگاه های میدان جهاد و شهید بهشتی در خط سه مترو قرار دارد.
با بهره برداری از این ایستگاه امکان تردد روزانه حدود ۳۰ هزار سفر با ناوگان مترو فراهم می شود.
ایستگاه مترو میرزای شیرازی دارای سکویی به طول حدود ۱۶۰ متر، عرض ۱۴ متر و عمق ۲۷ متر است.
در ساخت این ایستگاه به روش زیرزمینی ۸۸ هزار مترمکعب خاکبرداری، پنج هزار تن آرماتوربندی، ۴۵ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۳۲ هزار مترمربع قالب بندی به کار رفته است.
برای تردد شهروندان از طریق این ایستگاه تعداد ۱۴ دستگاه پله برقی نصب و راه اندازی شده است.
ایستگاه مترو میرزای شیرازی در محدوده مراکز و اماکن مهم تجاری، فرهنگی، درمانی و اداری قرار دارد و می تواند تقاضای سفر شهروندان در خیابان های شهید بهشتی، خالد اسلامبولی (وزرا)، قائم مقام فراهانی، سید جمال الدین اسدآبادی، احمد قصیر (بخارست) و خیابان ولی عصر(عج) را زیر پوشش قرار دهد.
به گفته شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ایستگاه های عبوری سهروردی و خواجه عبدالله انصاری با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت کار در اولویت بعدی افتتاح در خط سه مترو تهران هستند.
پروژه های مهمی نظیر خطوط شش و هفت مترو به طول ۶۴ کیلومتر، پروژه خط مترو فرودگاه مهرآباد به طول حدود دو کیلومتر و پروژه خط مترو تهران – پرند به طول حدود ۵۲ کیلومتر، همزمان از سوی شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در دست احداث است که پیش بینی می شود فاز نخست خط مترو تهران-پرند به طول چهار کیلومتر تا شهر آفتاب و نیز خط مترو فرودگاه مهرآباد تا پایان سال جاری آماده بهره برداری شود.
خط سه مترو تهران به طول ۳۷ کیلومتر از ایستگاه آزادگان در جنوب غرب تهران آغاز و در ایستگاه قائم در شمال شهر پایتخت به پایان می رسد./ایرنا

دیدگاه کاربران