عضویت در خبرنامه الکترونیک

ایران تجهیزات اندازه‌گیری مصرف برق از انگلیس خرید

کد خبر: 69939
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶ ق.ظ

یک شرکت انگلیسی قرارداد ۶۷ هزار پوندی برای فروش تکنولوژی هوشمند اندازه گیری مصرف برق دوربین های ترافیک شهری با ایران امضا کرد.

به گزارشنداي مردم، شرکت انگلیسی سیان هولدینگ تنها چند هفته بعد از لغو تحریم های ایران یک قرارداد کوچک آزمایشی اما تاریخی را برای فروش یک تکنولوژی هوشمند اندازه گیری مصرف برق دوربین های ترافیک شهری به ایران منعقد کرده است.
بر اساس این قرارداد مجموعا ۲ هزار واحد از سوی طرف ایرانی سفارش داده شده است.
این شرکت که در زمینه سیستم های نرم افزاری اندازه گیری هوشمند فعالیت دارد اعلام کرده که ارزش سفارش خرید اولیه ۶۷ هزار پوند است که ۵۰ هزار پوند آن پیش پرداخت است.
این قرارداد شامل تحویل سیستم اندازه گیری پیشرفته سی وای ال ای سی این شرکت است که شامل ماژول های آر اف، واحدهای متمرکز کننده داده، مجوز های نرم افزاری، خدمات نصب نرم افزار و خدمات سالانه نگهداری نرم افزار خواهد بود.
رقم این قرارداد چندان بزرگ نیست اما با توجه به اینکه تنها ۲ هفته بعد از لغو تحریم های ایران منعقد شده، تاریخی به نظر می رسد. این قرارداد یکی از اولین قراردادهایی است که یک شرکت انگلیسی بعد از لغو تحریم ها با ایران منعقد کرده است.
شرکت سیان گفته اولین واحدها در ابتدای هفته گذشته تحویل ایران شده و برای اندازه گیری میزان مصرف برق دوربین های شهری مورد استفاده قرار گرفته است.
این شرکت همچنین گفته، این سیستم ها باید همزمان با جشن روز ۲۲ بهمن، برای نشان دادن به مقامات دولتی ایران آماده باشد.
جان کرونین، رئیس شرکت سیان گفت: «تیم سیان متشکل از متخصصان هندی و انگلیسی با انتقال سیستم های پایلوت تنها در طی ۲ روز، فراتر از انتظار مشتری عمل کرده است.»
شرکت سیان و طرف ایرانی اکنون گفت و گوها درباره یک سفارش خرید بزرگتری برای نصب سیستم های اندازه گیری هوشمند در نقاط دیگر ایران را آغاز کرده اند. دولت ایران برآورد کرده که کشور به ۳۳ میلیون سیستم اندازه گیری هوشمند نیاز خواهد داشت./تسنيم

دیدگاه کاربران