عضویت در خبرنامه الکترونیک
آیت‌الله مجتهد شبستری:

همکاری‌های اجرایی شهرهای کربلا و تبریز اتفاق مبارکی است

کد خبر: 69941
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۹ ق.ظ

همکاری‌های اجرایی دو شهر تبریز و کربلا، یک اتفاق مبارک بوده و ایجاد پیمان خواهرخواندگی بین دو شهر، بیش از پیش باعث اخوّت و صمیمیت دو شهر خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌ شرقی همکاری‌های اجرایی مدیریت شهری کربلا و تبریز را اتفاقی مبارک و ارزنده توصیف کرد.
به گزارش نداي مردم، ‌شرقی شب گذشته، ۲۰ بهمن‌ماه در دیدار با شهردار تبریز و مقامات شهری و استانی کربلای عراق، با اشاره به همکاری‌های شهرداری تبریز و استان کربلای عراق، اظهار کرد: تبریز، مهد عشق و دلدادگی به ائمه اطهار(ره) و کربلا قبله عاشقان و دلدادگان است.

وی ادامه داد: همکاری‌های اجرایی دو شهر تبریز و کربلا، یک اتفاق مبارک بوده و ایجاد پیمان خواهرخواندگی بین دو شهر، بیش از پیش باعث اخوّت و صمیمیت دو شهر خواهد شد.

امام‌جمعه شهر تبریز با بیان این‌که روابط دو کشور ایران و عراق، روز به روز بهتر می‌شود، تصریح کرد: عراق به واسطه حرم امامان معصوم(ع) میهن دوم ایرانیان است، و در مقابل مردم عراق نیز همین حس را نسبت به ایران دارند.

وی با بیان این‌که دو کشور مشترکات فراوانی دارند و وجود زیارتگاه ائمه هدی(ع) در دو کشور، موهبت عظیمی است، اضافه کرد: جمهوری‌اسلامی ایران، از همان زمان که احساس کرد گروه‌های تکفیری قصد حضور در عراق را دارند، خود را موظف به تشریک مساعی در گرفتاری‌های مردم عراق دید.

امام‌جمعه تبریز گفت: این فعالیت‌ها محدود به روابط دیپلماتیک نیست و مردم ایران در این مورد، از هیچ کمکی فروگذار نبوده و تا جایی که توانستند، در این زمینه طبق اخوت اسلامی گام برداشتند. این رویکرد، به اسلامیت دو طرف برمی‌گردد؛ برهمین اساس دستگیری از شیعیان عراق را وظیفه خود می‌دانیم.

آیت‌الله مجتهد شبستری، اجتماع اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشری و مایه افتخار شیعیان جهان دانست و ادامه داد: تأمین امنیت زائران و ارائه خدمات توسط عراق در ایام اربعین حسینی قابل‌تقدیر است.

جاسم الفتلاوری، معاون استاندار کربلای عراق نیز در این دیدار گفت: امام حسین(ع) متعلق به شهر خاصی نبوده و در قلوب تمام آزادگان جهان جای دارد.

وی با بیان این‌که از مشارکت شهرهای مختلف در خصوص ارائه خدمات بیشتر در کربلا، استقبال می‌کنیم، اضافه کرد: سفر به تبریز و همکاری با شهرداری این شهر در همین راستا مورد توجه قرار گرفته است.

یادآور می‎شود، در پایان این دیدار، معاون استاندار کربلا، به نشان تبرک، مهر کربلا را به آیت‌الله مجتهد شبستری اهدا کرد./ايكنا

دیدگاه کاربران