عضویت در خبرنامه الکترونیک

استعفای شهردارمنطقه ۲ بعلت حادثه سعادت آباد

کد خبر: 70020
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸ ب.ظ

ضرب و شتم کارگران یک کارواش (شست و شوی خودرو) در محله سعادت آباد(منطقه دو) توسط عوامل شهرداری تهران در هفته گذشته، بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت.

شهردار منطقه ۲ تهران بدنبال حمله شبانه عده ای به کارگران کارواش سعاد آباد و ضرب و شتم آنان در روز سه شنبه هفته گذشته استعفا داد.
عزیزاله نظری شهردار منطقه ۲ تهران در نامه ای به محمدباقر قالیباف شهردار پایتخت ضمن ابراز تاسف از حادثه پیش آمده در خصوص کارواش سعادت آباد و پذیرش قصور، استعفای خود را تقدیم وی کرد.
براساس این گزارش در بخشی از نامه استعفای شهردار منطقه ۲ تهران به قالیباف آمده است: زمین کارواش دریا بنا به دلایل حقوقی و فقهی که به صورت مجزا در گزارش فنی سازمان بازرسی آمده و همزمان با این نامه خدمت شما در شورای محترم شهر ارایه شده است، متعلق به مسجد و وقفی نیست و اقدام شهرداری در فروش زمین و رفع تصرف غیرقانونی این ملک پس از تلاش های دوساله جهت جلب رضایت هیات امنای مسجد کاملا قانونی و در جهت احقاق حق مالک و اقدام مسجد در فروختن سه دانگ زمینی که به قول خود هیات امنا وقفی است، غیرقانونی و غیر شرعی است.
همچنین باید اعلام کنم که اولین اخطار به هیات امنای محترم مسجد در تاریخ ۳۱/۶/۹۴ و آخرین اخطار در تاریخ ۱۴/۱۱/۹۴ در جهت تعطیلی و جمع آوری کارواش توسط ناحیه ۱ شهرداری منطقه ۲ داده شده است.
علاوه بر این یک مرحله تعطیل سازی در آذرماه از طریق قراردادن نیوجرسی و جلوگیری از تردد انجام شده که با وساطت اعضای محترم شورا دال بر حل موضوع، رفع تعطیلی شده است.
باید اعلام کنم که در ۱۵ بهمن ۹۴ و پس از تسلیم آخرین اخطار، ۴ نفر از مسئولین اجرای احکام ناحیه به محل مراجعه می کنند که با مقاومت روبرو شده و مورد حمله و ضرب و شتم حدود ۳۰ نفر قرار می گیرند و به جرثقیل هم خسارت وارد می شود. با توجه به این موضوع ماموران جهت جلوگیری از تنش بیشتر از محل باز می گردند.
همچنین در تاریخ ۱۷ بهمن ماموران اجرای احکام منطقه مجددا، در معیت ماموران انتظامی، جهت پلمپ واحد مذکور مراجعه کردند که متاسفانه با مقاومت کارگران کارواش روبرو شدند. کارگران با در دست داشتن چماق و سنگ اقدام به ضرب و جرح ماموران اجرای احکام کردند که این امر موجب آسیب دیدگی ماموران شهرداری و شعله ور شدن آتش احساسات بین طرفین دعوا شده است. متاسفانه و به صورت کاملا عامدانه و از پیش طراحی شده، فیلمی که تنها بخش دوم ماجرا را آن هم تنها از یک زاویه نشان می دهد، در رسانه ها منتشر شده است.
در پایان این نامه تاکید شده است که در هر صورت به رغم غیرقانونی بودن اقدامات متصدیان کارواش و هیات امنای مسجد بنده به عنوان بالاترین مسئول اجرایی در منطقه ضمن ابراز تاسف در این حادثه پذیرش قصور در مدیریت صحن عملیات و عرض پوزش خدمت شما و همینطور خانواده بزرگ شهرداری تهران که اتفاق اخیر موجب شکل گیری موجی از تخریب این جمع در شهرداری تهران شده است مسئولیت این واقعه را برگردن گرفته و به این وسیله استعفای خویش را به اطلاع می رسانیم.

ضرب و شتم کارگران یک کارواش (شست و شوی خودرو) در محله سعادت آباد(منطقه دو) توسط عوامل شهرداری تهران در هفته گذشته، بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی و رسانه ها داشت.
محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو میرزای شیرازی ورود تهاجمی به کارواش سعادت آباد را اقدامی اشتباه دانست./روزنو

 

دیدگاه کاربران