عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی سقز و حومه :

جابجایی بیش از هفت میلیون مسافر توسط اتوبوسرانی سقز

کد خبر: 70038
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳ ق.ظ

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی سقز و حومه گفت: سازمان اتوبوسرانی در ۱۰ ماه سال جاری برابر دستور و اعلام شهرداری و شورای محترم اسلامی شهر سقز بیش از ۱۱۰۰ سرویس رایگان به هیأت ها و تیم های ورزشی، فرهنگی، نمازجمعه، مانورها، همایش ها و …. به ارزش ریالی ۲۰۰ میلیون تومان داشته است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی سقز و حومه با بیان اینکه هم اکنون این سازمان با ۴۷ دستگاه اتوبوس(۹۵% بخش خصوصی و ۵% بصورت ملکی سازمان) در ۱۸ مسیر درون شهری اقدام به ۲۲% از جابجائی های سطح شهر و حومه (حدود ۳۰٫۰۰۰ نفر مسافر در روز) می نماید، گفت: تا پایان دی ماه سال جاری تعداد ۷٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر با اتوبوسهای سازمان جابجا شده اند.
به گزارش نداي مردم، امیر مرادی افزود: سازمان اتوبوسرانی سقز برابر مجوز شورای سازمان اتوبوسرانی در زمستان ۹۳ اقدام به نصب سیستم اتوماسیون حمل و نقل هوشمند (ITS) شامل: دریافت الکترونیکی کرایه مسافر از طریق کارت بلیط(AFC) سیستم کنترل خطوط (GPRS)و مکان یابی اتوبوس (GPS) از طریق شرکت جهان گستر با مبلغ ۱۳۲ میلیون تومان برای ۴۵ دستگاه اتوبوس نمود و این سیستم عملا از ابتدای سال ۹۴ راه اندازی شد و تاکنون تعداد حدود ۱۷۰۰۰ کارت الکترونیکی در میان شهروندان عزیز توزیع گردیده است.
وی خاطرنشان ساخت: این سازمان در راستای حمایت از بخش خصوصی و کاهش هزینه تمام شده مسافر به بهره برداران خود در ماه حداقل ۳۰ میلیون تومان در بخش های سوخت، قطعات، خدمات تعمیرگاهی، نگهبانی، الکترونیکی، بن و …. (به نسبت درآمد هر بهره بردار) کمک می کند.
مرادی گفت: سازمان اتوبوسرانی در ۱۰ ماه سال جاری برابر دستور و اعلام شهرداری و شورای محترم اسلامی شهر سقز بیش از ۱۱۰۰ سرویس رایگان به هیأت ها و تیم های ورزشی، فرهنگی، نمازجمعه، مانورها، همایش ها و …. به ارزش ریالی ۲۰۰ میلیون تومان داشته است.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی سقز و حومه در بیان برخی دیگر از اقدامات این سازمان اشاره و گفت: راه اندازی سایت الکترونیکی اطلاع رسانی سازمان اتوبوسرانی، سامان دهی ایستگاه های اتوبوس شهرک دانشگاه، قوخ و معکوس شهرک دانشگاه با توجه به اتمام پروژه میدان آزادی؛ راه اندازی مرکز معاینه فنی شماره ۲ خودروهای سبک شهرستان سقز بعنوان مجهزترین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک غرب کشور با مشارکت شهرداری و آموزش و پرورش، نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان سقز در راستای حفظ ایمنی، نظارت بر عملکرد بهره برداران بخش خصوصی جایگاه های CNG (6 جایگاه) و عرضه ۱۵٫۵۰۰٫۰۰۰ کیلوگرم گاز CNG به خودروهای گازسوز در ۱۰ ماهه نخست سال جاری و… از جمله این اقدامات می باشد. /کردپرس

دیدگاه کاربران