عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس جمعیت هلال‌احمر :

ضرورت راه‌اندازی شبکه‌های امدادرسانی مردمی/ برخی نقاط تهران از بم نیز آسیب پذیرتر است

کد خبر: 70050
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲ ب.ظ

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح تابش(تشکیل تیم امداد باربران شهری) با همکاری هلال‌احمر منطقه ۱۲ و شهرداری تهران، عنوان کرد: مهمترین وظیفه هلال‌احمر ایجاد تاب‌آوری در جامعه و راه‌اندازی شبکه‌های امدادرسانی با بهره‌گیری از ظرفیت نزدیک‌ترین گروه‌ها به مردم است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح تابش(تشکیل تیم امداد باربران شهری) با همکاری هلال‌احمر منطقه ۱۲ و شهرداری تهران، عنوان کرد: مهمترین وظیفه هلال‌احمر ایجاد تاب‌آوری در جامعه و راه‌اندازی شبکه‌های امدادرسانی با بهره‌گیری از ظرفیت نزدیک‌ترین گروه‌ها به مردم است.
به گزارش نداي مردم، سید امیرمحسن ضیائی در شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر ضمن تبریک مجدد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور بی نظیر مردم و رهبری حضرت امام خمینی (ره) رقم خورد، اظهار کرد: امروز انقلاب شکوهمند اسلامی با گذشت ۳۷ سال، به جوانی برومند تبدیل شده و انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که هر زمان مردم در صحنه حاضر شوند به پیروزی دست خواهیم یافت و همه ما به عنوان کسانی که مسئولیتی در این نظام اسلامی داریم باید این حضور مردمی در ۲۲ بهمن را پاس داشته و زمینه همراهی بیشتر مردم را فراهم کنیم.
وی با تاکید بر این که همه مسئولان نظام وظیفه دارند تا زندگی و معیشت مردم انقلابی ایران اسلامی را تامین کنند، تصریح کرد: مهمترین وظیفه‌ای که می‌توان به آن جامه عمل پوشاند، خدمت شبانه‌روزی به مردم است.
رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین درباره اجرای طرح تابش (تشکیل تیم امداد باربران شهری)، توضیح داد: با توجه به شرایط حساس تهران که برخی نقاط آن از شهر بم نیز آسیب پذیرتر است، ضروری است تا قبل از مردم، حساسیت لازم درباره زلزله تهران میان مسئولان ایجاد شود و شبکه‌سازی امداد در این زمینه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی افزود: بر این اساس اجرای طرح‌هایی چون تابش (تشکیل تیم امداد باربران شهری)، کمک بسیاری به تشکیل شبکه‌های مردمی امدادرسان خواهد کرد و لذا لازم است تا معاون آموزش، پژوهش و فناوری، رئیس سازمان امداد و نجات، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، مشاور علمی و فناوری جمعیت، رئیس شرکت سرمایه‌گذاری هلال و رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران درباره طرح تابش کارشناسی‌های لازم را انجام دهند تا این طرح هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.
امروز خدمت شبانه روزی به این مردم همیشه در صحنه؛ وظیفه همه مسئولان نظام است
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر این که باید از تمامی منابع کشور برای خدمت شبانه روزی به مردم استفاده کنیم، عنوان کرد: همه ما در برابر خداوند متعال و در برابر فرصت‌هایی که برای خدمت به این مردم فراهم می‌شود، مسئول هستیم. در این زمینه جمعیت هلال‌احمر تاکنون همه تلاش خود را برای ارائه خدمت به مردم بسیج کرده؛ هر چند که در مقابل نتوانسته اعتبارات لازم را تامین کند.
وی تاکید کرد: جمعیت هلال‌احمر باید با تکیه بر انجام فعالیت‌های اقتصادی همسو با اهداف و برنامه‌های بشردوستانه خود، برنامه‌ریزی منسجم تری برای پیشبرد اهداف خود داشته باشد، البته هلال‌احمر از بسترهای خوبی برخوردار است، اما نگاه دولتی در این زمینه مانع از بهره‌برداری صحیح از امکانات می‌شود.
ضیائی همچنین به ضرورت افزایش جذب کمک‌های مردمی و داشتن برنامه‌ریزی مستمر و هدفمند در این زمینه اشاره و عنوان کرد: هزینه کردن در جذب کمک‌های مردمی امری ضروری است؛ چراکه باید نشان داد هلال‌احمر در حوزه‌های بشردوستانه و نوع‌دوستی تا چه اندازه فعالیت می‌کند، لذا در عین داشتن عملکردی شفاف و نشان دادن محصول و خروجی کمک های مردمی، لازم است بسترهای لازم را برای جذب بیشتر کمک‌های مردمی فراهم کنیم.
وی با اشاره به این که بیشتر جمعیت‌های ملی بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌‌کنند، گفت: هلال‌احمر ایران در این زمینه با توجه به تعهدی که با دولت دارد، کمک‌هایی از دولت در حوزه امداد و نجات دریافت می‌کند.
ضرورت بهره‌گیری از توان خیرین و هموطنان نوع‌دوست ایرانی در خارج از کشور
رئیس جمعیت هلال‌احمر به ضرورت بهره‌گیری از توان خیرین و هموطنان نوع‌دوست ایرانی در خارج از کشور که در حدود ٥ هزار نفر است، تصریح کرد: در این زمینه باید از همه ظرفیت‌های موجود برای جلب کمک‌های مردمی هموطنان خارج از کشور، به عنوان منبع عظیم مردمی، استفاده کرد.
وی همچنین با اشاره به فعالیت پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، عنوان کرد: این پایگاه باید علاوه بر کارکردهای خبری، به محلی برای تبادل نظر اعضاء و داوطلبان و رجوع مردم به‌منظور افزایش فعالیت‌های داوطلبی تبدیل شود و در این زمینه می‌توان از تجارب جمعیت های موفق استفاده کرد.
انتهای پیام/ فارس

دیدگاه کاربران