عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آبفار لرستان :

انجام مطالعات فاضلاب ۵۱ روستای استان / فاضلاب ۴۰ درصد مناطق شهری جمع‌آوری و تصفیه می‌شود

کد خبر: 70082
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷ ق.ظ

مهندس کاکاوند در ادامه اضافه کرد: در استان‌های صنعتی نظیر اصفهان شرکت ذوب‌آهن با هزینه خود کل فاضلاب شهر را جمع‌آوری و تصفیه کرده تا از پساب آن استفاده کند.

علیرضا کاکاوند با بیان اینکه وزارت نیرو در بخش فاضلاب خوب کار کرده است، گفت: شرکت‌های آبفار ۲۵ سال است که تاسیس شده‌اند و عملکرد خوبی داشته‌اند
به گزارش نداي مردم،  علیرضا کاکاوند اظهار کرد: فاضلاب ۴۰ درصد مناطق شهری جمع‌آوری و تصفیه می‌شود.

مهندس کاکاوند در ادامه اضافه کرد: در استان‌های صنعتی نظیر اصفهان شرکت ذوب‌آهن با هزینه خود کل فاضلاب شهر را جمع‌آوری و تصفیه کرده تا از پساب آن استفاده کند.

این مقام مسئول افزود: این در حالیست که در خرم‌آباد فاضلاب تصفیه می‌شود و پساب آن را کسی مجانی استفاده نمی‌کند.

وی گفت: حتی در مواردی روی پساب فاضلاب تصفیه شده، ایستگاه پمپاژ نصب کردیم اما هیچ کدام از کشاورزان رغبت نکردند که از این پساب برای کشاورزی استفاده کنند.

مهندس کاکاوند با تاکید بر اینکه در بحث فاضلاب روستایی وزارت نیرو در سال ۸۶-۸۵ قرار بود یک مشاور بگیرد تا مطالعات روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار را انجام دهد، تصریح کرد: در ۵۱ روستای استان مطالعات روی فاضلاب انجام شده است. عملیات اجرایی روی ۴ روستای گندمینه الیگودرز، سیاه کله و چغاب‌دار دورود، بدرآباد خرم‌آباد و کفراج نورآباد در سال ۸۶ آغاز شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است چراکه موضوع فاضلاب کاری دشوار بوده و به صورت ثقلی انجام می‌شود و هزینه‌بر است که با اعتبارات قطره‌چکانی نمی‌توان این مهم را انجام داد.

مدیرعامل شرکت آبفار لرستان ادامه داد: برای کار فاضلاب و اتمام آن در ۴ روستای مذکور ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این در حالیست که از سال ۸۶ تاکنون برای کل فاضلاب روستایی استان ۴ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که با این ارقام نمی‌شود کار انجام داد.

مهندس کاکاوند بیان کرد: چند سال قبل قرار بود برای حل این مشکل از بانک جهانی وام بگیریم که اقداماتی برای روستاهای دربند ازنا و چمن‌سلطان الیگودرز از طریق وام بانک جهانی انجام شده است./خبرآنلاين

دیدگاه کاربران