عضویت در خبرنامه الکترونیک

یکی از نکات قابل توجه مراسم واگذاری دو ورزشگاه به سرخابی‌ها غیبت وزیر ورزش بود.

کد خبر: 70118
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶ ب.ظ

مراسم واگذاری دو باشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صبح امروز با حضور مسئولین و بازیکنان دو باشگاه برگزار شد.

به گزارش نداي مردم، مراسم واگذاری دو باشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صبح امروز با حضور مسئولین و بازیکنان دو باشگاه برگزار شد.
* در این مراسم، بازیکنان پرسپولیس از جمله امید عالیشاه، اومانیا، رضا نورمحمدی، محسن مسلمان، مهدی طارمی، رامین رضائیان، الکساندر لوبانوف، علی علیپور و لوکا ماریچ حضور داشتند، همچنین محمد پنجعلی، جعفر کاشانی و حمید درخشان از جمله پیشکسوتان سرخپوشان بودند.
* از بازیکنان تیم استقلال فقط وحید طالب‌لو حضور داشت، اما از کادر فنی این تیم پرویز مظلومی، سیروس دین‌محمدی، حسین تراب‌پور و فرزاد مجیدی حضور داشتند.
* حسن روشن، کامران منزوی، منصور برزگر، بهزاد داداش‌زاده، عزیز محمدی از دیگر حاضران در این مراسم بودند.
* حبیب کاشانی، عباس جدیدی، سرپرستان دو تیم استقلال و پرسپولیس، کادر فنی دو تیم نیز به این مراسم آمدند.
* همچنین زمانی که طاهری صحبت می‌کرد، محمدباقر قالیباف نیز در مراسم حضور پیدا کرد.
* در ادامه مراسم، بهرام افشارزاده طی صحبت‌هایی اعلام کرد: بدون شک ٢٦ بهمن روز فراموش‌نشدنی در تاریخ ورزش است که به همت وزیر ورزش و محمدباقر قالیباف دو رکن بزرگ فوتبال کشور استقلال و پرسپولیس صاحب ورزشگاه شدند. اهداء ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی باعث رشد این دو تیم در فوتبال خواهد شد. این لطف وزارت ورزش و قالیباف در یاد مدیران و هواداران باقی می ماند.
وی افزود: اهدای این دو ورزشگاه باعث بیدار شدن دو تیم در آسیا و حتی جهان می‌شود. ورزشگاه امام رضا(ع) دارای اسم قشنگ و متبرکی است که امیدوارم به پایگاه نوجوانان و جوانان تبدیل شود و با امکاناتی که دارد، بتوانیم از آن بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم. امیدوارم با لطف شهردار شاهد رشد و شکوفایی ورزش باشیم. هم‌اکنون هواداران حس مالکیت بیشتری نسبت به باشگاه خود دارند.
* هنگامی که علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس در حال صحبت کردن در این مراسم بود، محمدباقر قالیباف شهردار تهران وارد مراسم شد و در کنار جعفر کاشانی نشست.
* علی‌اکبر طاهری نیز در سخنرانی خود اظهار داشت: زمان متوقف نمی‌شود و از دست رفتن فرصت‌ها تکرار نخواهد شد. استقلال و پرسپولیس پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیم‌های آسیا هستند که جدایی آنها اصلاً امکان‌پذیر نیست. در دنیای امروز نگاه به باشگاه پرسپولیس یک نگاه سرمایه‌ای به شمار می‌رود و مسئولان مملکتی که خدمتگذار مردم هستند، سرمایه‌های زیادی را متقبل می‌شوند تا مجموعه‌ای مثل پرسپولیس تکمیل شود.
وی با بیان اینکه این دو باشگاه هواداران میلیونی دارند و از آنها می‌توانند در جهت اهداف خود استفاده کنند، ادامه داد: شهرداری، شورای شهر، وزارت ورزش و همچنین نمایندگان مجلس هرکدام ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارند که می‌توانند بارهای بزرگی را از روی دوش بخش‌های مختلف کشور بردارند. اینطور همکاری‌ها در گذشته سابقه داشته، اما امیدوارم شکلی جدی‌تر و انسجام‌یافته‌تر به خود بگیرد، ضمن اینکه واگذاری این مجموعه از سوی شهرداری به باشگاه پرسپولیس اقدامی هوشمندانه به شمار می‌رود که می‌تواند ظرفیت جدیدی را برای خدمت‌رسانی به جوانان ارائه کند، خدمات که نه در تهران بلکه در کل کشور می‌تواند تأثیر مثبت داشته باشد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: حمایت شهرداری‌ها از باشگاه‌های بزرگ در دنیا، امری بزرگ محسوب می‌شود به ویژه اینکه باشگاه پرسپولیس می‌تواند در جمع‌آوری و پرورش استعدادها در همین مسیری که عنوان کردم، تأثیرگذار باشد. باشگاه پرسپولیس پرطرفدارترین و محبوب‌ترین باشگاه ایران است که همیشه در آمارهای AFC به نیکی از این موضوع یاد می‌شود که این هم وظیفه مسئولان باشگاه را سنگین‌تر می‌کند.
وی افزود: ساختار باشگاه‌های حرفه‌ای باید طوری تنظیم شود که باشگاه بتواند با دولت و نهادهای دولتی همکاری کند، چرا که تا زمانی که نظام باشگاهی توسعه پیدا نکند از درآمدهای کلان خبری نیست.
طاهری در پایان صحبت‌هایش که هم زمان با ورود قالیباف شده بود، رو به شهردار تهران اعلام کرد که او را برای جشن قهرمانی پرسپولیس دعوت می‌کند. /ایفنام

دیدگاه کاربران