عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل تعاونی‌‌های توزیعی وزارت کار :

مسکن اجتماعی از مسکن مهر محدودتر است/ اعتبارات هنوز تأمین نشده

کد خبر: 70132
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۹ ق.ظ

مدیرکل تعاونی‌‌های توزیعی وزارت کار در بیان تفاوت‌های مسکن اجتماعی با مسکن مهر گفت: بزرگترین تفاوت مسکن اجتماعی با مسکن مهر در کیفیت اجرا، محل اجرا و مناطقی است که ابعاد محدودتری داشته و در بافت‌های فرسوده و شهری قرار دارد.

مدیرکل تعاونی‌‌های توزیعی وزارت کار در بیان تفاوت‌های مسکن اجتماعی با مسکن مهر گفت: بزرگترین تفاوت مسکن اجتماعی با مسکن مهر در کیفیت اجرا، محل اجرا و مناطقی است که ابعاد محدودتری داشته و در بافت‌های فرسوده و شهری قرار دارد.

به گزارش نداي مردم، احمد بیگدلی شاملو  درباره مسکن اجتماعی گفت: یکی از وظایف وزارت کار در بحث مسکن اجتماعی ساماندهی متقاضیان تشکیل تعاونی است. امکاناتی که دولت در بحث مسکن اجتماعی می‌تواند ارائه دهد بخشی از هزینه‌های زمین و ساخت است. اعتبار باید فراهم شود. زمین که در شرح وظایف وزارت راه و شهرسازی است و اعتبار هم از چند مسیر قابل تأمین است.

وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته و همکاری مشترکی هم با حوزه رفاه و تأمین اجتماعی صورت گرفته است. اگر اعتبار وجود داشته باشد، مشکلی برای تشکیل تعاونی نداریم، ولی هنوز اعتبار خاصی برای مسکن اجتماعی در نظر گرفته نشده است.

بیگدلی شاملو با بیان اینکه مسکن اجتماعی از قبل اجرا می‌شد و اکنون تفاوت آن در چگونگی اجرای آن است، گفت: مسکن اجتماعی قصد دارد با دارا بودن مزایای مسکن مهر اما معضلات آن را نداشته باشد. متأسفانه مسکن مهر، متناسب با جامعه هدف نبود و تکیه آن بر زمین دولتی بود.

مدیرکل تعاونی‌‌های توزیعی وزارت کار با تأکید بر اینکه تعاون هیچ‌گاه از مسکن اجتماعی غافل نبوده است، گفت: بزرگترین تفاوت مسکن اجتماعی با مسکن مهر در کیفیت اجرا، محل اجرا و مناطقی است که ابعاد محدودتری داشته و در بافت‌های فرسوده شهری قرار دارد.

وی راجع به دیگر ویژگی‌های مسکن اجتماعی گفت: مسکن اجتماعی منحصر به تعاون نیست، اما تعاونی‌ها می‌توانند آن را ساماندهی کنند و ما آمادگی کامل در این زمینه را داریم. وزارت تعاون درصدد است تا گروه‌های کم‌درآمد نظیر جامعه کارگری و بهزیستی را از این طریق صاحب خانه کند و سازمان تأمین اجتماعی‌، صندوق بازنشستگی و سازمان بهزیستی را در جریان این طرح به کار گرفته است.

بیگدلی شاملو افزود: در حال حاضر مقدمات اجرای طرح مسکن اجتماعی با تفاهم‌نامه با وزارت راه و شهرسازی فراهم شده است اما در صورت تأمین امکانات لازم و خروج دولت از مضیقه مالی، اجرای مسکن اجتماعی با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد./تسنيم

دیدگاه کاربران