عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار :

جزئیات تازه قاچاق میوه از بازارچه‌های مرزی

کد خبر: 70180
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

مهاجران اظهار داشت: پرونده های قاچاق کمتر از یک میلیون تومان اصلاً تشکیل نمی‌شود و فرد زمانی که سود و منفعت را می‌بیند مجدد دست به این کار می زند. واردات قاچاق از هوا که نیست. گاهی نظارت صورت نمی گیرد، گاهی هم ماموران خلاف می کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار از قاچاق میوه از بازارچه‌های مرزی و با تخلف برخی ماموران خبر داد و گفت:پرونده های قاچاق کمتر از یک میلیون تومان اصلاً تشکیل نمی‌شود و فرد زمانی که سود و منفعت را می‌بیند مجدد دست به این کار می زند.
به گزارش نداي مردم،  حسین مهاجران درباره واردات اخیر میوه های خارجی به کشور گفت: هنوز پرونده میوه های قاچاق به کشور بسته نشده است و واردات میوه به صورت رسمی و قاچاق از مرزهای کشور صورت می گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه این حجم میوه به کشور به صورت قاچاق وارد می شود افزود: بازارچه های مرزی سهمیه ای برای ورود میوه دارند و باید در همان استان مصرف شود. اما به صورت تریلی به میدان بار و از میدان در مغازه ها وارد می شود.

مهاجران اظهار داشت: پرونده های قاچاق کمتر از یک میلیون تومان اصلاً تشکیل نمی‌شود و فرد زمانی که سود و منفعت را می‌بیند مجدد دست به این کار می زند. واردات قاچاق از هوا که نیست. گاهی نظارت صورت نمی گیرد، گاهی هم ماموران خلاف می کنند.

وی با بیان اینکه به وزارت صنعت اطلاع رسانی کرده ایم و گفتیم که میوه های قاچاق مجدداً در حال ورود به کشور است گفت: برخورد با میوه های قاچاق در میادین میوه و تره بار بر عهده بازرسان اصناف است که برخورد انجام می شود. اما زمانی که یک واحدی این میوه ها را داخل وانت می گذارد و روی آن میوه دیگری می‌چیند بازرس نمی‌تواند تک تک وانت‌ها را بازرسی کند. وظیفه مسئولان است که مقابل قاچاق را بگیرند، ما تنها اطلاع رسانی می‌کنیم.

مهاجران گفت: کدو حلوایی، شاه بلوط، آلو، شبرنگ و آووکادو ترکیه، پوملو چینی،انگور شیلی،پرتغال مصری،سیرچینی از جمله میوه هایی بوده که به صورت قاچاق وارد شده و مصرفشان ضروری نیست. شاه بلوط کیلویی۱۶۰۰۰ هزار تومان،انگور شیلی ۲۲۰۰۰ هزار تومان،نارنگی ۴۰۰۰هزار تومان، پرتغال ۶۰۰۰ هزار تومان،کدوحلوایی ترکیه ۱۰۰۰۰ هزار تومان،لیمو ترش پاکستان ۱۰۰۰۰ هزار تومان و آووکادو ترکیه دانه ای ۱۰۰۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

وی تأکید کرد: در حالی میوه های قاچاق وارد می شود که انواع پرتغال، نارنگی بندرعباس، سیرهمدان، لیموترش ذزفول در بازار موجود است و حتی در برخی اقلام طعم و مزه محصولات کشاورزی کشورمان بسیار بهتر از سایر کشورهاست./فردا

دیدگاه کاربران