عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده سابق جهادی افغانستان :

سیاستهای آمریکا و دولت افغانستان نادرست است؛ مجاهدین در برقراری امنیت کمک کنند

کد خبر: 70190
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲ ب.ظ

فرمانده سابق جهادی افغانستان با انتقاد از سیاستهای دولت و آمریکا در کشورش تاکید کرد که برقراری امنیت باید با همکاری مجاهدین انجام شود.

فرمانده سابق جهادی افغانستان با انتقاد از سیاستهای دولت و آمریکا در کشورش تاکید کرد که برقراری امنیت باید با همکاری مجاهدین انجام شود.

به گزارش نداي مردم، «اسماعیل خان» فرمانده سابق جهادی و وزیر پیشین وزارت آب و انرژی افغانستان به دولت هشدار داد؛ در صورتی که در نیروهای امنیتی و ادارات محلی تغییری بوجود نیاید، وضعیت افغانستان بدتر خواهد شد.

وی با انتقاد از سیاستهای آمریکا در کشورش پیشنهاد کرد که برای برقراری امنیت از برنامه کاربردی مجاهدین استفاده کند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که «احمد ضیاء مسعود» نماینده ویژه محمد اشرف‌غنی رئیس‎جمهور افغانستان در امور حکومتداری خوب برای بررسی مشکلات و وضعیت امنیتی به ولایت مختلف سفر می‌کند.

مسعود در ولایت بدخشان تصریح کرد که مجاهدین افغانستان باید جنگ علیه مخالفان مسلح و افراط‌گرایان را در کنار نیروهای امنیتی و نظامی افغان به عهده بگیرند.

نماینده ویژه رئیس جمهور افغانستان افزود: برای تأمین امنیت در افغانستان و مقابله با افراط‌گرایی، باید «شورای مقاومت مجاهدین» با حضور مردم و به ویژه مجاهدین افغان تشکیل شود.

وی بیان کرد: شورای مقاومت مجاهدین می‌تواند پس از تشکیل مبارزه علیه گروه تروریستی داعش و گروه‌های افراطی را آغاز کند. /تسنيم

دیدگاه کاربران