عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار همدان:

شورای شهر، شورای شهرداری شده است

کد خبر: 70211
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۵۳ ق.ظ

شهردار همدان با اشاره به اینکه شورای شهر شورای شهرداری بوده و برای شهر تصمیم نمی‌گیرد، گفت: شهرداری همدان به دنبال کاهش هزینه‌های خود از طریق برنامه‌ریزی مناسب است.

به گزارش نداي مردم، سید مصطفی رسولی در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: این انتظار وجود دارد که شورای شهر برای توسعه شهر همدان مصوبات و تصمیم‌گیری داشته باشد ولی در حال حاضر شورای شهر شورای شهرداری است.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان دنبال کاهش هزینه‌های خود است، افزود: کاهش هزینه‌های شهرداری همدان از مهمترین مباحث در مدیریت شهری بوده که نیازمند تعامل و همکاری شورای شهر برای اجرایی شدن این برنامه است.

رسولی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۱ هزار واحد صنفی بدون پروانه در همدان وجود دارد که تعداد آنها در حال گسترش است، تصریح کرد: گسترش این واحدها در برخی محورهای اصلی همدان بوده مشکلات ترافیکی نیز به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه توسعه اینگونه واحدها در بلوار بدیع‌الزمان سبب بروز مشکلاتی شده است، گفت: در مقطعی شورای شهر همدان تصویب کرد تا از این واحدها که پروانه کسب ندارند عوارض بهای خدمات دریافت شود.

شهردار همدان با اشاره به اینکه شرکت‌های خدمات‌رسان بدون توجه به کاربری واحدها، هزینه خدمات خود را دریافت می‌کنند، تصریح کرد: شهرداری همدان خدمات گسترده‌ای به این واحدها ارائه می‌دهد اما تنها نهادی است که حقوق خود را دریافت نمی‌کند.

وی با اعلام اینکه اگر قرار بر اعمال قانون در بلوار بدیع‌الزمان باشد باید تمام واحدهای این منطقه پلمب شود، گفت: تخفیف ۷۰ درصدی برای عوارض بهای خدمات این واحدها مطلوب شهرداری همدان نیست و شهرداری با ارائه تخفیف ۳۰ درصدی موافقت می‌کند.

رسولی با تأکید بر اینکه شهرداری همدان انتظار دارد در این زمینه قانونمند عمل شود، گفت: اگر کسبه هر سال عوارض بهای خدمات را پرداخت کنند عدد بالایی نمی‌شود ولی برخی از آنها تا سال ۹۴ ریالی برای بهای خدمات به شهرداری همدان پرداخت نکرده‌اند که امروز شاهد انباشت آن هستیم.

وی با اعلام اینکه برخی تصمیمات درباره شهر همدان تنها توسط شهرداری انجام نشده و سایر نهادها در آن دخیل هستند، گفت: انتظار می‌رود شورای شهر و شهرداری همدان به صورت همسو با یکدیگر در راستای سیاست‌های کلان‌شهری حرکت کنند تا شاهد توسعه شهری همدان باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهردار همدان نیز در این جلسه از تصویب تخفیف ۳۰ درصدی به واحدهای صنفی بلوار بدیع‌الزمان خبر داد و گفت: واحدهای صنفی بلوار بدیع‌الزمان عوارض بهای خدمات خود را با تخفیف ۳۰ درصدی پرداخت می‌کنند.

سیدحسین معصوم‌زاده عنوان کرد: سال گذشته عوارض بهای خدمات برای واحدهای صنفی واقع در بلوار بدیع‌الزمان تصویب شد؛ چراکه این واحدها پروانه کسب نداشته و به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنفی واقع در بلوار بدیع‌الزمان قابلیت تبدیل به تجاری دارند، گفت: واحدهای مستقر در این بلوار تبدیل به تجاری دارند و هزینه را در ۲ سال به صورت اقساط پرداخت کنند./تسنيم

دیدگاه کاربران