عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس هیات عامل صندوق :

اختصاص ۱۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به «بحران آب»/ ۴ میلیارد دلار برای آب‌های مرزی پرداخت شد

کد خبر: 70225
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

سیدصفدر حسینی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در بخش آب اظهار داشت: نزدیک به ۸ میلیارد دلار برای مهار آب‌های مرزی و ۱٫۵ میلیارد دلار برای دشت‌های خوزستان و ایلام،۵۰۰ میلیون دلار برای سیستان و بلوچستان و ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای آب شرب روستایی در نظر گرفته شده است.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به اختصاص ۱۱ میلیارد دلار برای آب در کشور گفت:‌ ۴ میلیارد دلار برای آبهای مرزی پرداخت شده است.
به گزارش نداي مردم، اختصاص ۱۱ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به «بحران آب»/ ۴ میلیارد دلار برای آب‌های مرزی پرداخت شد

سیدصفدر حسینی  با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری صندوق توسعه ملی در بخش آب اظهار داشت: نزدیک به ۸ میلیارد دلار برای مهار آب‌های مرزی و ۱٫۵ میلیارد دلار برای دشت‌های خوزستان و ایلام،۵۰۰ میلیون دلار برای سیستان و بلوچستان و ۵۰۰ میلیون دلار نیز برای آب شرب روستایی در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: بیش از ۱۱ میلیارد دلار برای موضوع آب از سوی این صندوق اختصاص خواهد یافت. با توجه به اهمیت ‌آب در توسعه کشور یکی از اولویت‌های اساسی کشور بوده که طی ۴ سال در این بخش سرمایه‌گذاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴ میلیارد دلار برای برای آب‌های مرزی پرداخت شده، گفت: همچنین حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار برای دشت خوزستان و ایلام و سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است. /فارس

 

دیدگاه کاربران