عضویت در خبرنامه الکترونیک
در مسکو :

وزرای دفاع ایران و روسیه بر توسعه روابط دفاعی – امنیتی تاکید کردند

کد خبر: 70237
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴ ب.ظ

در مذاکرات وزیر دفاع ایران و روسیه بر گسترش همه جانبه روابط دفاعی و امنیتی و تشدید مبارزه با تروریسم تاکید شد.

در مذاکرات وزیر دفاع ایران و روسیه بر گسترش همه جانبه روابط دفاعی و امنیتی و تشدید مبارزه با تروریسم تاکید شد.

به گزارش نداي مردم،  در دیدار وزیران دفاع ایران و روسیه که پس از مراسم استقبال رسمی ارتشبد سرگئی شویگو از سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت دفاع روسیه انجام شد دو طرف با بررسی آخرین تحولات منطقه، درباره نحوه گسترش همه جانبه روابط دفاعی و امنیتی و همکاری میان دو کشور و سایر منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سدار دهقان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به مسکو و دیدار با همتای روس خود اراده ایران را برای توسعه همکاری را قطعی دانست و روند اجرایی توافقات را مثبت و رو به پیشرفت توصیف کرد.

وزیر دفاع کشورمان دیدار مهم و تاریخی رییس جمهور روسیه با رهبر معظم انقلاب را نقطه عطف و فصل نوین در روابط میان دو کشور ارزیابی و تصریح کرد: هرچند از زمان همکاری راهبردی تهران مسکو می گذرد بر صحت و درستی مسیر و تصمیمات رهبران دو کشور بیشتر واقف می شویم.

در این دیدار ارتشبد شویگر وزیر دفاع فدراسیون روسیه نیز با استقبال و خرسندی از سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به روسیه گفت: مناسبات ما در سطحی بالا است و آماده توسعه همکاری ها و کمک به حل و فصل سیاسی مسایل، مشکلات و بحران های منطقه ای هستیم.

وی دیدار سردار دهقان با رییس جمهور روسیه را بسیار مهم و حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: ما خواهان روابط بلند مدت و راهبردی با تهران هستیم.

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد: دو کشور امروز با خطرات و چالش های مشترکی روبرو هستند که باید مشترکا با آن ها مقابله کند و اینگونه ملایمات ها و رایزنی ها می تواند بسیار تعیین کننده و موثر باشد. /برنا،

 

دیدگاه کاربران