عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون عمران مجلس :

بانک محور موثر سازندگی شهرها/تسهیلات هدفمند بانک شهر درپروژه های عمرانی

کد خبر: 70245
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹ ب.ظ

حمایت از پروژه‌های شهری به منظور ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان از جمله مهمترین و با اهمیت ترین ضرورت های یک شهر متناسب با فرهنگ زندگی ایرانی است که لازمه ی آن ارائه خدمات پولی و مالی به شهرداری‌ها و پیمانکاران جهت توسعه و آبادانی شهرها و کلان شهر هااست.

 

حمایت از پروژه‌های شهری به منظور ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان از جمله مهمترین و با اهمیت ترین ضرورت های یک شهر متناسب با فرهنگ زندگی ایرانی است که لازمه ی آن ارائه خدمات پولی و مالی به شهرداری‌ها و پیمانکاران جهت توسعه و آبادانی شهرها و کلان شهر هااست.
بانک محور موثر سازندگی شهرها/تسهیلات هدفمند بانک شهر درپروژه های عمراني

به گزارش نداي مردم،  یکی از اصلی ترین منابع تامین نیاز پروژه های عمرانی شهرها، بانک ها هستند که می‌توانند در اتحادی سازنده و موثر، در عرصه عمران و توسعه کلان شهرها، نقش‌آفرین باشند.
بانک ها باید با محوریت مسئولیت اجتماعی و با توجه به اهمیت ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان، بخشی مصارف بانک را به پروژه‌های زیرساختی مدیریت شهری اختصاص دهند تا با بهبود اوضاع عمران شهرها و تکمیل و اجرای پروژه ها برای زیر ساخت های شهرها، ضمن پیشرفت وضعیت عمرانی شهر، از بروز مشکلات برای مردم در این حوزه جلوگیری شود.

در همین راستا حسین محمد زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص ورود بانک ها و منابع پولی و بانکی در پروژه های عمرانی به خبرنگار شریان نیوز گفت: بانک ها به عنوان یک محور موثر میتوانند در سازندگی و انجام پروژه های عمرانی شهرها نقش خودرا ایفا کنند و به جای بنگاه داری با سوق دادن اعتبارات دراین پروژه ها از جمله آزاد راه ها، بزرگراه ها، اعطای تسهیلات و یا مشارکت در پروژه های عمرانی کلان شهرها مانند حمل و نقل شهری و ریلی و دیگر پروژه های زیر ساختی شهرها، در رضایت مردم و پیشرفت مسائل عمرانی شهرها و کلان شهرها خواهند توانست نقش مهم و حائز اهمیتی را ایفا کنند.

محمد زاده با اشاره به اقداماتی که تاکنون بانک شهر در حوزه پروژه های عمرانی انجام داده و همکاری این بانک در پروژه های شهری با شهرداری نیز تصریح کرد: با توجه به منابع و سرمایه گذاری که بانک شهر داشته و هدفمندی در هزینه کرد این منابع در اعتبارات و تسهیلات عمرانی، قطعا بیش از پیش شاهد نتایج خوب و روند روبه رشدی در حوزه عمران شهرها خواهیم بود.
وی با مثبت خواندن اقدامات این بانک در انجام پروژه های مختلف شهری ادامه داد: تا کنون بانک شهر در حوزه های ناوگان حمل و نقل عمومی، شهری، پروژه های عمران و آبادانی کلان شهرها و شهرها، بحث قطارهای شهری و بین شهری و چندین موضوع دیگر با توجه به تعدد مشارکت ها و همکاری ها تجارب مناسبی داشته و با توجه به این رویکرد نتایج مناسبی نیز مشاهده شده است.
محمد زاده در پایان بر لزوم سوق دادن منابع بانکی در پروژهای شهری تاکید کرد و گفت: امیدوارهستم بانک ها بیش از پیش و به صورت هدفمند منابع خود را به سمت پروژه هایی که باعث پیشرفت شهرها و پیشرفت کشور در تمامی زمینه ها می شود هدایت کنند چراکه این موضوع ضمن رشد و بالندگی شهرها و کلان شهرهای کشور سبب رضایت هرچه بیشتر شهروندان خواهد شد.
گفتنی است پیش از این حسین محمد پورزرندی مدیر عامل بانک شهر نیز از اعطای ۶۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانک شهر برای عمران شهرها خبر داده بود ./ شریان نیوز

دیدگاه کاربران