عضویت در خبرنامه الکترونیک

در ديدار استاندار اصفهان و شهردار ميلان، زمينه هاي همكاري هاي مشترك دو طرف بررسي و بر افزايش تعاملات تاكيد شد

کد خبر: 70261
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹ ب.ظ

دكتر رسول زرگرپور در ديدار شهردار ميلان با ايشان، به معرفي اصفهان پرداخت و اظهارداشت: اصفهان قطب گردشگري ايران و صنعتي ترين استان كشور است و در طول دو سال گذشته ورود گردشگران به اصفهان سه برابر شده است.

جوليانو پيساپيا شهردار ميلان در اين ديدار ،ضمن اظهار خوشوقتي زايد الوصف خود از سفر به اصفهان و ديدار با استاندار اصفهان به عنوان فردي خوش فكر و عملگرا ،آمادگي كامل خود رادر جهت گسترش مناسبات در حوزه هاي آكادميك ،

برگزاري هفته هاي فرهنگي مشترك و استفاده از ديپلماسي شهري براي توسعه روابط فيمابين اعلام نمود.
به گزارشنداي مردم،  دكتر رسول زرگرپور در ديدار شهردار ميلان با ايشان، به معرفي اصفهان پرداخت و اظهارداشت: اصفهان قطب گردشگري ايران و صنعتي ترين استان كشور است و در طول دو سال گذشته ورود گردشگران به اصفهان سه برابر شده است.
زرگرپور افزود: هفته ي فرهنگي اصفهان در بيش از ۱۰ پايتخت اروپايي برگزار شده است و اصفهان اعلام آمادگي مي كند كه در رويداد فرهنگي سه سالانه ي شهر ميلان شركت كند.
استاندار اصفهان ضمن برشمردن مشتركات فرهنگي و گردشگري اصفهان و ميلان خواستار توسعه ي همكاري ها در زمينه هاي مورد علاقه از جمله حوزه ي گردشگري، سرمايه گذاري در بخش صنعت و مبادله استاد و دانشجو در رشته هاي مختلف علم و فناوري شد.
مدير ارشد استان اعلام كرد: اصفهان آماده است كه علاوه بر ارتباط بين شهرداري ها با استان هاي ايتاليا نيز مبادلات مختلف داشته باشد و سفراي دو كشور مي توانند اين ارتباط را افزايش دهند.
جوليانو پيساپيا نيز در اين ديدار با اشاره به بازديدي كه از شهر اصفهان داشته،گفت: در مجموع زيبايي‌هاي شهر اصفهان بسيار بالاتر از چيزي است كه انتظار داشتم و سطح انتظارات ما از اصفهان و ايران بسيار بالاتر است.
وي افزود: در ميلان در انتظار توافق هسته اي براي برقراري ارتباطات با ايران و اصفهان نبوده‌ايم، چرا كه راه‌حل توسعه و پيشرفت به توسعه روابط برمي‌گردد.
شهردار ميلان به برگزاري سه سالانه هنر طراحي و معماري در اين شهر اشاره و بيان كرد: هم‌اينك ما تاييد حضور پررنگ ايران را در اين سه سالانه اخذ كرده‌ايم و مي‌خواهيم در اين سه سالانه هفته فرهنگي اصفهان در ميلان و پس از آن هفته فرهنگي ميلان در اصفهان را برگزار كنيم.
جوليانو پيساپيا به ارزيابي از سفر خود به ايران و اصفهان پرداخت وادامه داد: در اين سفر هم لذت ديدن كشور ايران را داشتيم و هم توانستيم در عرصه كاري پيشرفت خوبي داشته باشيم.
پيساپيا با معرفي شهر ميلان گفت: شهر ميلان بدون فراموش كردن سابقه ي تاريخي خود از فناوري هاي روز استفاده كرده است و با حضوركارگزاران اقتصادي فعال مي تواند قدم هاي بزرگي را با اصفهان بردارد و از تجربيات مشترك استفاده كند.
شهردار ميلان در ادامه با اشاره به اينكه شهر ميلان مي تواند در زمينه ي تبادل توريست با اصفهان همكاري كند؛ بيان كرد: ميلان قطب صنعتي است و ۹۸ واحد صنعتي كوچك و متوسط دارد و در نظر دارد كه در زمينه ي بين المللي كردن همكاري ها با اصفهان وارد مذاكره شود.
پيساپيا با اشاره به اينكه شهر ميلان از سوي اتحاديه ي اروپايي به عنوان پوياترين شهر انتخاب شده و جايزه ي ويژه را دريافت كرده است، گفت: اين شهر در زمينه ي فرهنگي، هنري و گردشگري ظرفيت هاي بالايي دارد و خوشحال مي شويم كه در اين زمينه ها تبادل تجربيات داشته باشيم.
وي با بيان اينكه استانداراصفهان فردي خوش فكر و عملگرا است، افزود: شهر ميلان آمادگي كامل خود رادر جهت گسترش مناسبات در حوزه هاي آكادميك ،گردشگري، برگزاري هفته هاي فرهنگي مشترك و استفاده از ديپلماسي شهري براي توسعه روابط فيمابين اعلام مي دارد چرا كه ديپلماسي شهرها مي تواند در ديپلماسي دولت ها تاثيرگذار باشد.
شهردار ميلان افزود: پخش فيلم مستند در خصوص جاذبه هاي استان و شهرستان اصفهان در هفته ي فرهنگي اين استان در شهر ميلان مي تواند گردشگران ايتاليايي را براي حضور در اصفهان ترغيب نمايد.
پيساپيا در ادامه به موضوع تبادل دانشجو هم اشاره و تصريح كرد: شما مي‌توانيد دانشجويان ميلان را ترغيب كنيد تا به اصفهان سفر كنند و از سوي ديگر از اصفهان هم دانشجوياني را براي بازديد و شناخت متقابل از اين شهراعزام كنيد كه اين امر به دوستي متقابل منجر خواهد شد./گردشگري

دیدگاه کاربران