عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار شهرضا:

مشکل ترافیک شهرضا با ایجاد پارکینگ درون شهری کم می شود / ایجاد بازار روز در منطقه سروستان یک نیاز است

کد خبر: 70270
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۱۱ ب.ظ

فرماندار شهرضا گفت: مشکل ترافیک شهری با ایجاد پارکینگ‌های درون شهری و جلوگیری از پارک خودرو در حاشیه خیابان ها، کمتر می شود.

مشکل ترافیک شهرضا با ایجاد پارکینگ درون شهری کم می شود / ایجاد بازار روز در منطقه سروستان یک نیاز است
فرماندار شهرضا گفت: مشکل ترافیک شهری با ایجاد پارکینگ‌های درون شهری و جلوگیری از پارک خودرو در حاشیه خیابان ها، کمتر می شود.
به گزارش نداي مردم، محسن گلابی در جلسه شورای ترافیک این شهرستان با بیان اینکه مردم ولی نعمت مسئولان هستند و در هر شرایطی موظف به ارائه بهترین خدمات به مردم هستیم، اظهار کرد: مسئولان در حوزه‌های مختلف موظف هستند برنامه‌هایی را ارائه دهند که با شرایط و اوضاع و احوال مردم هماهنگ باشد.

وی افزود: طرح‌های ارائه شده در هر یک از مناطق شهر باید متناسب با شرایط و موقعیت مردم آن منطقه باشد، زمانی که طرحی اجرا می‌شود باید تنها ارتقاء شرایط زندگی مردم در نظر باشد.
فرماندار شهرضا با تأکید بر لزوم بررسی مسیر ورودی منطقه اسلام آباد به سمت دانشگاه آزاد شهرضا گفت: مشکلات ترافیکی باید در طرح جامع ترافیکی شهرضا لحاظ و با توجه به حجم بالای تردد در این منطقه، به سرعت اصلاح شود.

وی با تأکید بر لزوم اصلاح نقاط حادثه خیز خیابان شهید بهشتی، اظهار داشت: این مسیر به عنوان یکی از پر ترددترین خیابان‌های داخلی شهرضا، همه روزه شاهد ترافیک سنگین خودرویی است که باید بررسی و راهکارهای کارشناسی برای اصلاح آن در نظر گرفته شود.

ضرورت اصلاح و بهینه سازی ورودی‌های شهرضا

گلابی با بیان اینکه اصلاح و بهینه سازی ورودی‌های شهرضا یکی از مهم ترین نیازهای این شهرستان است، افزود: ورودی شهرضا از سمت اصفهان، رضایت‌بخش و قابل توجه است اما لازم است نمای ورودی شهرضا از سمت جاده شیراز متناسب با مبلمان جدید شهری تغییر کند.

وی با تأکید بر لزوم جانمایی پایانه جدید این شهرستان گفت: این پایانه در محور ورودی شهرضا از سمت اصفهان جانمایی می‌شود.

فرماندار شهرضا بیان کرد: جاده کمربندی غرب شهرضا یکی از مهمترین محورهای مواصلاتی منطقه و کشور است که با انجام اقداماتی نظیر نصب گاردریل ایمنی تردد در آن افزایش یافت.
وی افزود: احداث جاده کندرو و افزایش پارکینگ‌های این محور از دیگر اقدامات اصلاحی است که در آینده نزدیک اجرایی می شود.

گلابی با اشاره به عدم وجود پارکینگ در کنار دادگاه در سروستان، تصریح کرد: زمینی در کنار دادگاه مربوط به سپاه است که شهرداری می‌تواند در راستای تبدیل آن به پارکینگ با سپاه تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کنند.

ایجاد بازار روز در منطقه سروستان یک نیاز است

وی گفت: ایجاد بازار روز در منطقه سروستان یک نیاز است و با ایجاد این بازار ترافیک تا حدی از مرکز شهر کاسته می‌شود.

فرماندار شهرضا با اشاره به انتقال غرفه‌داران میدان میوه به محل جدید، افزود: شهرداری باید جدی‌تر با این افراد برخورد کند تا در اسرع وقت به محل جدید منتقل شوند.

وی تصریح کرد: با انتقال بازار میوه به محل جدید بازار روز در خیابان ابوذر به مکان فعلی میدان میوه منتقل می شود و مکان فعلی بازار روز را می‌توان به پارکینگ تبدیل کرد تا ترافیک حوزه مرکزی شهر کاهش یابد.

گلابی اظهار کرد: می‌توان بخشی از میدان میوه را به اتحادیه مرغداران و قصابان برای عرضه مستقیم گوشت و مرغ اختصاص داد، همچنین بخشی از آن را برای عرضه مستقیم صیفی‌ و سبزی‌جات تازه شهرستان اختصاص داد.
وی با بیان اینکه کل شهر با معضل سدمعبر روبه رو است، گفت: کل سدمعبرهای شاهرضا باید در اسرع وقت توسط شهرداری جمع‌آوری شود.

فرماندار شهرضا افزود: اقدامات انجام شده طی چند سال اخیر تنها به صورت مقطعی مشکل ترافیک را در این شهر حل کرده است و باید برای برآورد کردن انتظارات مردم در این بخش چاره‌ای اندیشید./راه دانا

دیدگاه کاربران