عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان :

فرهنگ‌سازی برای کاهش هدررفت آب

کد خبر: 70281
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۴۲ ق.ظ

مدیر عامل شرکت آبفار استان از کشف حدود ۶ هزار مورد انشعابات غیرمجاز در روستاهای استان طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: امسال شرکت آبفار مبادرت به جلوگیری از حدود ۶ هزار مورد نشتی آب داشته است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تاکید بر اینکه کاهش هدررفت آب مستلزم فرهنگ‌سازی در بین روستائیان است، گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای این افراد از مهمترین رویکردهای شرکت آبفار است.

به گزارش نداي مردم، “سیدمصطفی هاشمی”از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای روستائیان خبر داد و افزود: در حال رایزنی با اداره‌کل آموزش و پرورش استان مبنی بر برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان هستیم.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات آموزشی برای بانوان روستایی با همکاری شورا و بسیج روستاها از دیگر اقدامات این مرکز است که در مساجد این روستاها برگزار و بسته‌های آموزشی به این افراد ارائه می‌شود.

حفر و لایه‌روبی حدود ۱۹ حلقه چاه در سال‌جاری

هاشمی از حفر، کف‌شکنی و لایروبی تقریبا ۱۹ چاه در روستاهای استان خبر داد و افزود: لایروبی و کف‌شکنی این چاه‌ها به منظور افزایش دبی این چاه‌ها صورت می‌گیرد همچنین حفر سه چاه جدید نیز در دستور کار این شرکت قرار دارد.

وی میزان هدررفت آب را در روستاهای استان تقریبا ۳۰ درصد اعلام و اظهار کرد: انشعابات غیرمجاز، وجود کنتورهای خراب، نشتی و سرریز مخازن و اشتباه در قرائت کنتور از جمله علل هدررفت آب است که شرکت آبفار درصدد شناسایی این موارد است.

مدیر عامل شرکت آبفار استان از کشف حدود ۶ هزار مورد انشعابات غیرمجاز در روستاهای استان طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: امسال شرکت آبفار مبادرت به جلوگیری از حدود ۶ هزار مورد نشتی آب داشته است./ايسنا

دیدگاه کاربران