عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان:

چابهار، مقصد اصلی گردشگران ورودی به سیستان و بلوچستان

کد خبر: 70286
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۵۳ ق.ظ

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با برگزاری جلسات ستاد تسهیلات نوروزی مقدمات ایجاد امکانات مناسب برای گردشگران ورودی به شهرستان ساحلی چابهار در حال فراهم شدن است.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با برگزاری جلسات ستاد تسهیلات نوروزی مقدمات ایجاد امکانات مناسب برای گردشگران ورودی به شهرستان ساحلی چابهار در حال فراهم شدن است.

به گزارش نداي مردم، کامبیز مشتاق گوهری افزود: در ایام نوروز ۹۴ ، بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر به استان سیستان و بلوچستان وارد شده بودند.

گوهری بیان کرد: آمارهای اخذ شده حاکی از آن بود که مقصد اصلی تمام این گردشگران ورودی به استان، شهرستان چابهار بوده است.

وی در ادامه گفت: موقعیت جغرافیایی شهرستان چابهار به گونه ای است که گردشگران برای رسیدن به این شهرستان ساحلی زیبا و توریستی باید از تعدادی از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان گذر کنند.

این مقام مسئول در استان خاطرنشان ساخت: همین امر باعث می شود تا سایر شهرستان های استان سیستان و بلوچستان از رونق گردشگری چابهار بهره مند شوند و مسیر عبور گردشگران بسیاری به ویژه در ایام نوروز شوند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به کمبود امکانات گردشگری در شهرستان چابهار گفت: هر ساله قبل از شروع نوروز، جلسات ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان سیستان و بلوچستان برای ایجاد امکانات موقت گردشگری در این شهرستان تشکیل می شود.

به گفته وی، هر ساله در ایام نوروز امکانات اسکان موقت برای گردشگران ورودی به چابهار در نوار ساحلی و سطح شهرستان چابهار تدارک دیده می شود.

وی بیان کرد: با وجود ورود حجم انبوه گردشگران به چابهار متاسفانه شاهد کمبود فضای اقامتی در قالب هتل و مهمانپذیر هستیم.

گوهری در ادامه گفته های خود در خصوص وضعیت گردشگری چابهار در ایام نوروزی بیان داشت: تعداد فضاهای اقامتی چابهار به هیچ وجه با حجم ورودی گردشگران به چابهار تناسب ندارد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: از سوی دیگر گردشگران به دلیل سطح پایین درآمد، تمایل کمتری برای اقامت در هتلها دارند و اکثر آنها ترجیح می دهند تا با برپایی چادر در پارک ها، به چابهار سفر کنند.

وی اظهار کرد: از آنجا که در بیشتر مواقع تقاضای سفر گردشگران به چابهار در ایام نوروز و تابستان محدود می شود، لذا بخش خصوصی رغبتی برای ایجاد هتل در چابهار ندارد، چرا که در تمام فصول سال نسبت به تکمیل ظرفیت آن اطمینان ندارد.

مشتاق گوهری تصریح کرد: دلیل عدم استقبال مردم از سفر به چابهار به بعد مسافت زیاد و فاصله طولانی این شهرستان ساحلی با مراکز پرجمعیت کشور است اما اگر شرایطی فراهم شود که بتوانیم با ایجاد امکانات و تاسیسات مناسب گردشگری و تبلیغات مناسب زمینه های جذب بیشتر گردشگران را فراهم کنیم، سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز بیش از پیش نسبت به ورود در بخش گردشگری چابهار رغبت نشان خواهند داد.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان افزود: افزایش برگزاری جشنواره ها و فستیوال های جذاب نیز می تواند در جذب بیشتر گردشگران به چابهار موثر عمل کند که امیدواریم شاهد تحقق آن باشیم.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت گردشگری در شهرستان ساحلی چابهار اظهار کرد: روند چگونگی ایجاد زیرساختهای گردشگری در چابهار هم اکنون در حال بررسی است.

به گفته مشتاق گوهری این امر در کارگروه گردشگری استان نیز مطرح شده است تا بتوانیم باهمکاری استانداری اقدامات موثری را در راستای توسعه گردشگری چابهار انجام دهیم که امیدواریم بتوانیم در این راستا گام های موثری را برداریم./ايسنا

دیدگاه کاربران