عضویت در خبرنامه الکترونیک
شرکت هواپيماسازي بوئينگ :

مجوز دولت امریکا به بوئینگ برای فروش محصولات به ایران

کد خبر: 70327
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱ ق.ظ

بوئينگ درعين حال خاطرنشان کرد باتوجه به باقيماندن بخش اساسي تحريم هاي اقتصادي آمريکا عليه ايران، اوضاع پيچيده و درحال تحول است.

دولت اوباما به بوئينگ اجازه داده است بصورت محدود با شرکتهاي حمل و نقل هوايي ايراني که آمريکا آنها را به رسميت مي شناسد، وارد گفتگو شود.

به گزارش نداي مردم، شرکت هواپيماسازي بوئينگ اعلام کرد دولت آمريکا براي برقراري روابط اين شرکت با ايران توافق کرده و به بوئينگ اجازه داده است بصورت محدود با شرکتهاي حمل و نقل هوايي ايراني که آمريکا آنها را به رسميت مي شناسد، وارد گفتگو شود.

بوئينگ درعين حال خاطرنشان کرد باتوجه به باقيماندن بخش اساسي تحريم هاي اقتصادي آمريکا عليه ايران، اوضاع پيچيده و درحال تحول است.

دولت اوباما اواسط ژانويه مجازات هاي مرتبط با برنامه هسته اي تهران را لغو کرد اما مجازاتهايي را به بهانه نقض حقوق بشر و تروريسم عليه ايران همچنان حفظ کرده که آمريکايي ها را از هر گونه سرمايه گذاري مرتبط با ايران ممنوع مي کند.

آمريکا از ۱۹ سال قبل صنعت حمل و نقل هوايي ايران را تحريم و شرکت هاي هواپيماسازي غربي را از فروش هواپيما و قطعات يدکي به شرکت هاي ايراني منع کرد اما بعد از توافق هسته اي اين تحريم ها از شرکتهاي غيرآمريکايي برداشت.

درپی این اقدام، شرکتهای آمریکایی نیز نگران از عقب ماندن از بازار گسترده ایران دولت اوباما را تحت فشار قرارداده اند و پیگیر برقراری روابط اقتصادی و تجاری با ایران هستند./تنا

دیدگاه کاربران