عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسئولان در شهرداری هرات :

پلان وسیعی برای انکشاف شهری در هرات روی دست است

کد خبر: 70372
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲:۴۸ ب.ظ

مسئولان در شهرداری هرات می گویند که قرار است پلان وسیعی برای انکشاف شهری در این ولایت ساخته شود.

مسئولان در شهرداری هرات می گویند که قرار است پلان وسیعی برای انکشاف شهری در این ولایت ساخته شود.
به گزارش نداي مردم، فرهاد نیایش شهردار هرات و شماری دیگر از مسئولان این اداره با در نظردشات قباله دست داشته شان از شهرک شیدایی، اراضی مرتبط با آن را مورد بررسی قرار داده ‌اند.
شهرداری هرات با نشر خبرنامه ای اعلام کرد که قرار است تا هر چه زودتر زمین‌های باقی‌مانده و تحت قباله اداره شهرداری هرات برای برنامه‌های انکشافی و توسعه شهری ساخته‌شده و عملی گردد.
منبع افزود که این زمین‌ها که اندازه آن ۷۷۰ جریب شده و قبلاً کروکی گردیده بود قرار است تا سمت شمال و جنوب زمین متذکره به آن مدغم شود.
این در حالی است که از چندی به این‌سو اداره شهردار هرات برنامه‌های گسترده انکشافی و توسعه شهری را روی دست گرفته است.
همچنین فرهاد نیایش شهردار هرات گفته است که طی یک هفته دیگر کار تخریب ساختمان‌هایی که در مسیر ماسترپلان شهری قرار دارند به اتمام برسد.
به ادامه عقب‌نشینی و تطبیق ماسترپلان شهری در هرات این بار نوبت به تخریب ساختمان‌های خیابان علاوالدین خان رسید.
در همین حال شماری از مالکان ساختمان‌هایی که در ساحه مذکور ساکن هستند از اقدام اداره شاروالی نارضایتی خود را ابراز کرده‌اند.
آنان می‌گویند تا هنوز موضوع استملاک ساختمان‌هایشان روشن نشده اما در املاک‌شان پلان عقب‌نشینی این خیابان تخریب گردیده است.
فرهاد نیایش شهردار هرات وعده استملاک این ساختمان‌ها را داده است.
آقای نیایش می‌گوید قرار است تمامی این ساختمان‌ها همراه با ریاست عدلیه ولایت هرات در یک برنامه اندازه‌گیری و پس‌ازآن به مالکان این ساختمان‌ها وجه استملاکی داده شود.
این در حالی است که تخریب ساختمان‌های دو طرف خیابان علاوالدین خان روز شنبه آغاز شد و قبل از آن اداره شاروالی هرات دو ماه به مالکان این ساختمان‌ها مهلت تخلیه این ساختمان‌ها را داده بود./ آوا

دیدگاه کاربران