عضویت در خبرنامه الکترونیک
تیم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری امریکا :

۳۳ درصد آمریکایی‌ها از کمبود خواب رنج می‌برند/ تنها نیمی از سیاه پوستان به اندازه کافی می‌خوابند

کد خبر: 70395
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۴۲ ق.ظ

محققان فدرال اعلام کردند که بیش از یک سوم(۳۳ درصد) آمریکایی‌ها می‌گویند که آنها به اندازه کافی نمی‌خوابند و خود را در معرض خطر چاقی، بیماری‌های قلبی و دیگر مسائل قرار می‌دهند.

یافته‌های اخیر محققان نشان می‌دهد که بیشتر آمریکایی‌ها نیاز به یادگیری عادات خواب سالم، مثل زمان مناسب برای به خواب رفتن و خاموش کردن تلویزیون و سایر دستگاه‌های الکترونیکی دارند.

به گزارش نداي مردم ، محققان فدرال اعلام کردند که بیش از یک سوم(۳۳ درصد) آمریکایی‌ها می‌گویند که آنها به اندازه کافی نمی‌خوابند و خود را در معرض خطر چاقی، بیماری‌های قلبی و دیگر مسائل قرار می‌دهند.

بر اساس این گزارش تیم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گفت: این یافته‌ها همچنین نشان می‌دهد که بیشتر آمریکایی‌ها نیاز به یادگیری عادات خواب سالم، مثل زمان مناسب برای به خواب رفتن و خاموش کردن تلویزیون و سایر دستگاه‌های الکترونیکی دارند.

دکتر وین گیلز، مدیر بخش CDC بهداشت جمعیت گفت: “به عنوان یک معضل ملی باید به این موضوع نگریست و باید اعتراف کنم که ما به اندازه کافی نمی‌خوابیم”.

وی افزود: “تغییر در شیوه زندگی مانند تعیین زمان مشخص برای به رخت‌خواب رفتن، بیدار شدن از خواب در صبح روز بعد و خاموش کردن و یا از بیرون بردن تلویزیون، کامپیوتر، دستگاه‌های تلفن همراه از محل خواب می تواند به مردم برای رسیدن به یک خواب سالم کمک کند”.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا سلامت بیش از ۴۰۰،۰۰۰ آمریکایی را مورد ارزیابی قرار دادند که در این ارزیابی از مردم در کنار پرسش‌های دیگر سوال شده بود که شب‌ها چند ساعت می‌خوابند.

بر اساس گزارش این تیم، به طور متوسط، تنها ۶۵ درصد از این افراد گفته‌اند که هفت ساعت یا بیشتر خواب شبانه دارند.

این تیم در گزارش هفتگی “سی دی سی” نوشت:”خواب کمتر از هفت ساعت در شب با افزایش خطر ابتلا به چاقی، دیابت، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی، افسردگی روانی مکرر، و تمام علل مرگ و میر همراه است”.

۵۶ درصد مردم هاوایی به طور متوسط ​​۷ ساعت در شب یا بیشترمی‌خوابند و در این بررسی داکوتای جنوبی بهترین رکورد خواب را با ۷۲ درصد به خود اختصاص داده‌اند یعنی درواقع بیشتر از اندازه می‌خوابند.

این گزارش می‌افزاید: در مقایسه با دو سوم از سفیدها و اسپانیایی تنها نیمی از سیاه پوستان به اندازه کافی می‌خوابند.

تیم CDC نوشت: خواب نیز ممکن است به شرایط اقتصادی گره بخورد؛ مثلا مردم در جنوب شرقی و مناطق آپالاچی حداقل خواب را دارند و مطالعات قبلی نشان داده‌اند که این مناطق نیز بالاترین آمار شیوع چاقی و سایر بیماری‌های مزمن را داشته‌اند.

“افرادی که بر اساس گزارش شاغل و یا بیکار بودند مدت زمان خواب سالم در میان آنها پایین تر است (۵۱ درصد و ۶۰ درصد، به ترتیب) در مقابل مدت زمان خواب سالم در میان افراد با مدرک دانشگاهی عالی بوده است. (با ۷۲ درصد)”./ذاكر

دیدگاه کاربران