عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان:

۴۲ درصد از جمعیت استان کرمان در روستاها ساکن است

کد خبر: 70462
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۱۲ ب.ظ

سلطانی نژاد با اشاره به جایگاه مهندسی و اهمیت این دانش تصریح کرد: وضعیت ساخت و ساز از نظر کمی و کیفی در استان کرمان خوب است و کشورمان در مقاوم سازی در تمام سکونت گا های شهری و روستایی کشور وضعیت خوبی دارد که البته به دلیل کسری اعتبار و وضعیت اقتصادی هنوز جای کار زیادی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: بیش از ۴۲ درصد از جمعیت استان کرمان در روستاها ساکن است و خدمات رسانی به روستاها حق مردم است.

به گزارش نداي مردم،  “علی اکبر سلطانی نژاد” صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه که بنیاد مسکن در حوزه شهری و روستایی خدمات می دهد، مرکز ثقل فکر و خدمات مهندسی است.
وی افزود: خدمات بنیاد مسکن در دورترین نقاط استان ارائه می شود و این مجموعه از نخستین نهادهای عمرانی و مهندسی بعد از انقلاب است که ابتکار عمیق بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده که تداوم یافته و هر روز خدمات متنوع و گسترده تری دارد.
سلطانی نژاد با اشاره به جایگاه مهندسی و اهمیت این دانش تصریح کرد: وضعیت ساخت و ساز از نظر کمی و کیفی در استان کرمان خوب است و کشورمان در مقاوم سازی در تمام سکونت گا های شهری و روستایی کشور وضعیت خوبی دارد که البته به دلیل کسری اعتبار و وضعیت اقتصادی هنوز جای کار زیادی است.
وی بیان کرد: بنیاد مسکن در حوزه تولید مسکن در شهرها و روستاها، مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و شهرهای کوچک مستقیم خدمت می کند و این نهاد در تمام سیاست های نظام در حوزه مسکن محور بوده و محوریت اصلی با مهندسان است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: آنچه که به عنوان یک ضرورت در حکومت پیگیری و برنامه ریزی می شود، بحث مسکن است و بنیاد مسکن وظیفه خود را در روستاهای بالای ۲۰ خانوار در زمینه طرح های هادی روستایی انجام داده است.
وی افزود: اجرای طرح های هادی و ساماندهی فضای روستا و سکونت گاه های روستایی از اهمیت زیادی برخوردار است و تقریبا در عمده روستاهای ما کار عمرانی انجام شده که محصول دانش مهندسی است و به بهبود رفاه و بهداشت مردم کمک کرده و رضایتمندی آنها را به دنبال دارد.
سلطانی نژاد تصریح کرد: بیش از ۴۲ درصد از جمعیت استان کرمان در روستاها ساکن است و خدمات رسانی به روستاها حق مردم است.
وی بیان کرد: ۵ هزار و ۲۰۰ روستا در استان کرمان داریم و با توجه به کسری اعتبار باید با کمک و مشارکت مردم، دهیاری ها، فرمانداری و دفتر امور روستایی استانداری کار را دنبال و تعامل داریم.
مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: به هیچ عنوان بخشی نگاه نکرده و دنبال تجمیع نظر و همکاری بین دستگاه ها هستیم که محصول واحدی برای روستاها خلق کنیم و مصداق آن قیر رایگان است.
وی افزود: بنیاد مسکن در قانون برنامه و بودجه امسال متولی بخشی از قیر رایگان شد و این کار در حال انجام است و امسال برای حدود ۲۵۰ روستا برنامه ریزی شده که بحث قیر و آسفالت روستاها را پیش ببریم و استان کرمان در این زمینه تعامل خوبی دارد.
سلطانی نژاد تصریح کرد: پیش بینی شده حدود ۲۲ میلیارد تومان قیر برای آسفالت در استان جذب و برای جذب همین میزان ظرفیت از کشور هدفگذاری کرده ایم و احتمالا تعداد روستاهای در برنامه دو برابر خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین در سال جاری برای ساخت ۹۰۰ واحد مسکن برای مددجویان سازمان بهزیستی همکاری مشترک داریم و با کمک بنیاد مستضعفان برای خانوارهای دارای دو معلول به بالا کار را در حال انجام داریم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ۱۵۱ خانوار از این تعداد شناسایی شده دارای دو معلول و بالاتر بودند، افزود: ۷۴۹ نفر سایر مددجویان بودند و در جاهایی که زمین داشتیم، رایگان یا ارزان قیمت به این خانوارها زمین داده و تسهیلات با نرخ چهار درصد در روستاها و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر داده شده است.
وی ادامه داد: همچنین از منابع حساب ۱۰۰ حضرت امام مبلغی بلاعوض و مبلغی توسط بهزیستی و بنیاد مستضعفان نیز مبالغی بلاعوض به این خانواده ها اعطا شد.
سلطانی نژاد با اشاره به اینکه اتمام واحدهای مسکن نیمه کاره در دستور بنیاد مسکن قرار دارد، بیان کرد: افراد تحت پوشش دستگاه های حمایتی در اولویت این کار قرار دارند./ايسنا

دیدگاه کاربران