عضویت در خبرنامه الکترونیک

نتایج تجمع حامیان حقوق حیوانات در برابر محیط‌زیست

کد خبر: 70472
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۲۵ ب.ظ

سازمان محیط‌زیست به دنبال قانونی برای رفتار با حیوانات شهری و بی‌صاحب ایسنا- مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست از تهیه صورتجلسه‌ای چهاربندی در نتیجه تجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات خبر داد.

سازمان محیط‌زیست به دنبال قانونی برای رفتار با حیوانات شهری و بی‌صاحب ایسنا- مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست از تهیه صورتجلسه‌ای چهاربندی در نتیجه تجمع اعتراضی حامیان حقوق حیوانات خبر داد.

به گزارش نداي مردم، محمد درویش با اشاره به اینکه تعدادی از حامیان حقوق حیوانات در پی انتشار فیلم آزار و اذیت یک سگ، روز گذشته مقابل سازمان حفاظت محیط‌زیست تجمع کردند، گفت: این افراد به شدت به رفتار برخی هموطنان نسبت به حیات‌وحش به ویژه حیوانات شهری یا بی‌صاحب معترض هستند.
وی با بیان اینکه درخواست حامیان حقوق حیوانات و تجمع‌کنندگان پارک پردیسان وضع قوانینی بازدارنده است، اظهار کرد: مطالبه آنها این بود که سازمان حفاظت محیط‌زیست به وضع قوانینی اقدام کند که این قوانین بتواند مجازات‌های بازدارنده‌ای را اعمال کند تا شاهد چنین فجایعی نباشیم.
مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست عنوان کرد:‌ با هشت نفر از فعالان حقوق حیوانات به عنوان نماینده سایر تجمع‌کنندگان جلسه دوساعته‌ کارشناسی داشتیم، حاصل جلسه کارشناسی برگزار شده صورتجلسه‌ای در چهار بند شد و مطالبات آنها به صورت مکتوب درآمد، قرار شد در فرجه زمانی سه ماهه سازمان حفاظت محیط‌زیست بتواند این مطالبات را در قالب یک پیش‌نویس ماده قانونی به دولت ارسال کند تا شاهد ابلاغ یک بخشنامه از سوی دولت باشیم تا رفتار با حیوانات شهری و بی‌صاحب اصلاح شود.
درویش با بیان اینکه هدف از این بخشنامه این خواهد بود که مجازات‌های سختگیرانه‌تری‌ اعمال شود تا شاهد چنین اتفاقات زشتی در فضای کشور نباشیم، گفت: اصلاح لایحه پیشنهادی که از سوی سازمان حفاظت محیط‌زیست به معاون اول رییس‌جمهور در تاریخ اول اسفند سال جاری ارسال شده، به شکلی که با توجه به قوانین حقوق حیوانات بین‌المللی، قوانین و قواعد شرعی و اسلامی و موارد مورد تایید از نظر حقوقدان‌ها و دوستداران محیط‌زیست باشد، از جمله بندهای تدوین شده صورتجلسه است.
وی گفت: در بخش فرهنگ‌سازی سازمان حفاظت محیط‌زیست متعهد می‌شود پشتیبانی کند تا بیلبوردهایی در هر منطقه در اختیار انجمن‌های مدافع حیات‌وحش برای پیام‌رسانی در جهت دوستی با طبیعت و حیات‌وحش قرار گیرد همچنین پیگیری حقوقی در خصوص افرادی که با آزار و اذیت سبب تشویش اذهان عمومی و به خطر افتادن امنیت ملی کشور می‌شوند و گرفتن حکم اشد مجازات برای این افراد از بندهای این صورتجلسه است.
تعدادی از هنرمندان سینما از جمله هدیه تهرانی، میترا حجار و شهره سلطانی نیز به عنوان حامیان حقوق حیوانات در تجمع پارک پردیسان و در جلسه تدوین صورتجلسه حضور داشتند./سلامت نیوز

 

دیدگاه کاربران