عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور :

ارزش صنایع دستی تولید شده در کشور افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال است

کد خبر: 70525
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱ ق.ظ

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ارزش صنایع دستی تولید شده در کشور افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال است

ارزش صنایع دستی تولید شده در کشور افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال است
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ارزش صنایع دستی تولید شده در کشور افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال است.
به گزارش نداي مردم، بهمن نامور مطلق روز سه شنبه در جریان سفر به آذربایجان غربی  افزود: ۲۰ هزار میلیارد ریال از صنایع دستی تولید شده در کشور صادر شده و یا در فروشگاه ها به فروش می رسد.
وی اضافه کرد: برای ۳۰ هزار میلیارد ریال دیگر دستگاهی برای رصد وجود ندارد و به صورت چمدانی صادر و یا جا به جا می شود.
وی اظهار کرد: ارزش رصد شده فروش ما ۲۰ هزار میلیارد ریال است که رضایت بخش نیست.
نامور مطلق اظهار کرد: ایران یکی از قطب های تولیدات صنایع دستی دنیاست ولی متاسفانه سیاست های گذشته این حوزه را تضعیف کرده و در تلاشیم تا با اقدامات کارشناسی کاری کنیم که سیاست های ما نیز موجب تضعیف بیشتر این بخش نشود.
وی گفت: تا اکنون ۳۵۰ هزار نفر هنرمند عرصه صنایع دستی در سامانه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ثبت نام کرده اند ولی تعداد فعالان این بخش بیشتر از این میزان بوده و حدود یک میلیون نفر تخمین زده می شود.
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین گفت: ضروری است که استفاده روزمره از چوب و وسایل تولیدی از چوب را افزایش دهیم ولی این امر به این معنا نیست که ما تولیدات چوبی را که جنبه تزیینی دارد و از فروش بالایی برخوردار است، کاهش دهیم.
وی اظهار کرد: کاربردی کردن تولیدات صنایع چوب را نباید فراموش کرد و در این میان از کارهای فاخر صنایع دستی نباید غفلت کرد.
به گزارش ایرنا، ایران یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان صنایع دستی و جز پنج کشور برتر دنیا در تولید صنایع دستی است که افزون بر ۳۵۰ نوع محصول صنایع دستی توسط یک میلیون هنرمند در کشورمان تولید می شود./ايرنا

دیدگاه کاربران