عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار خوزستان تاکیدکرد:

لزوم آماده باش دستگاه‌های اجرایی برای ایمنی راه‌ها در نوروز

کد خبر: 70559
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸ ب.ظ

مقتدایی خاطرنشان کرد: کاهش تلفات جاده ای نشانگر اقداماتی است که در بلندمدت انجام شده و همین اقدامات موجب افزایش چهار برابری اعتبارات استانی در بخش راه شده است و تمام دستگاه های مرتبط با بخش راه باید تمام توافقات قبلی را با جدیت دنبال کنند و موقعیت فعلی خود را تثبیت و آن را ارتقا دهند.

استاندار خوزستان با ابراز خرسندی از کاهش ۲۵ درصدی تلفات ناشی از سانحه جاده های برون شهری استان بر لزوم آمادگی تمام دستگاه های مرتبط با راه و جاده اعم از راه و شهرسازی، حمل و نقل، بهداشت، درمان و خدمات رسانی در ایام نوروز تأکید کرد.

به گزارش نداي مردم، عبدالحسن مقتدایی در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها که چهارم اسفندماه برگزار شد، با تشکر از زحمات اعضای این کمیسیون اظهار کرد: بر اساس برنامه ها مقرر شد تا هر ساله جدولی از ارزیابی عملکرد تمام دستگاه ها را در اختیار مردم قرار دهیم تا هم از دستگاه هایی که واقعا زحمت کشیده اند، تقدیر شود و این مساله مشوقی برای ادامه حرکت آن ها باشد و هم دستگاه هایی که دچار روزمرگی شده اند و فاقد تحرک هستند، شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه اگر هر اتفاقی در استان در تمام زمینه ها رخ داده، عمدتا با بهره گیری از امکانات موجود بوده است، تصریح کرد: برای مثال در زمان اربعین این امر به صورت بارزی ملموس و مشهود است و همچنین ما تأکید کردیم که برای تمام دستگاه ها در ایام اربعین یک اعتباراتی برای هزینه کردن در این ایام تخصیص داده شود.

مقتدایی خاطرنشان کرد: کاهش تلفات جاده ای نشانگر اقداماتی است که در بلندمدت انجام شده و همین اقدامات موجب افزایش چهار برابری اعتبارات استانی در بخش راه شده است و تمام دستگاه های مرتبط با بخش راه باید تمام توافقات قبلی را با جدیت دنبال کنند و موقعیت فعلی خود را تثبیت و آن را ارتقا دهند.

استاندار خوزستان از همه مسئولین حاضر در جلسه خواست تا جایگاه فعلی خود را تثبیت کنند تا در آینده هر فردی که جایگزین آن ها شد، از موقعیتی که در آن قرار گرفته و توقعاتی که مسئول قبلی به وجود آورده، آگاهی کامل داشته باشد.

مقتدایی گفت: با توجه به تجارب گذشته، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال کار کیفی باشیم و بنابراین در این راستا باید نسبت به سال قبل گامی به جلو برداریم و در راستای مانورهای سال گذشته وضعیت فعلی خود را ارتقا دهیم.

وی بر لزوم پیگیری جدی توافقات صورتجلسه های کمیسیون تأکید و اظهار کرد: باید این نگاه به وجود بیاید که هر دستگاه مرتبط با بخش راه اعم از خدماتی، بهداشتی، درمانی، راه، حمل و نقل و … پیگیر انجام اقداماتی جهت ارتقای وضعیت خود باشند.

مقتدایی گفت: اکنون در تمام عرصه ها هر فرد و دستگاهی که دارای برنامه باشد، موفق است؛ برای مثال در خصوص صندوق توسعه ملی کسانی برنده شدند که با برنامه حرکت می کردند اما سهم ما از این صندوق چه بود، جز اینکه برنامه ای نداشتیم.

وی در خصوص طرح اداره راه و شهرسازی مبنی بر بررسی ۵ بخش مؤثر در وضعیت راه های استان تصریح کرد: در این راستا باید شرح خدمات و وظایف هر بخش مشخص و کمیته ای نیز تشکیل شود تا هر ۵ بخش وظایف خود را در این خصوص پیگیری کنند.

مقتدایی با تاکید بر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی مهمانان نوروزی به ویژه در بخش راه افزود: در این راستا باید جلسه ای تشکیل و دو بخشنامه عمومی و تخصصی ابلاغ شود که بخش نامه تخصصی برای دستگاه های تخصصی از قبیل فرودگاه ها، راه آهن، راه و شهرسازی، اداره حمل و نقل و پایانه ها ابلاغ می شود که شامل مشروح وظایف این دستگاه ها در همه حوزه ها است.

وی عنوان کرد: آمادگی دستگاه ها در ایام نوروزی باید نهادینه و باید تمام امکانات برای بهترین خدمات رسانی تجمیع شود تا ان شاءالله در سال آتی نیز با کاهش چشمگیر تلفات روبرو شویم و به بهترین وجه خدمات را ارائه کنیم.

همچنین در ادامه این جلسه مسعود مصدقی، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان با تبریک کسب رتبه عالی در ارزیابی عملکرد کمیسیون ایمنی راه خوزستان در سطح کشور اظهار کرد: حدود ۱۲ طرح ایمنی راه در استان در حال اجرا است که ارزیابی این ۱۲ طرح منجر شد تا استان در میان چهار استان اول کشور در این زمینه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: این طرح ها در زمینه های ایمن سازی مدارس حاشیه راه، وانت بارها، ادوات کشاورزی، موتورسواران، عابران پیاده، بخش کنترل ناوگان عمومی و … اجرا می شوند که خوشبختانه عملکرد دستگاه های متولی این طرح ها منجر به ارتقای رتبه استان در بخش حمل و نقل جاده ای در کشور شد.

مصدقی خاطرنشان کرد: هر ساله طبق روال، وظایفی را در ایام نوروز انجام می دهیم که دو رویکرد اصلی ما در این راستا ارتقای سطح خدمات و ارتقای ایمنی عبور و مرور است که در این خصوص نیز برای سال آتی تدابیر لازم را اندیشیده ایم و امیدواریم خدمات خود را به بهترین نحو ارایه کنیم./ايسنا

 

دیدگاه کاربران