عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار شهرستان مریوان :

بسته شدن مرز باشماق در روزهای ششم تا هشتم اسفند

کد خبر: 70569
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳ ب.ظ

فرماندار شهرستان مریوان گفت: با توجه به برگزاری دو انتخابات پیش‌رو، مرز رسمی باشماق مریوان در روزهای ششم، هفتم و هشتم اسفندماه بسته است.

فرماندار شهرستان مریوان گفت: با توجه به برگزاری دو انتخابات پیش‌رو، مرز رسمی باشماق مریوان در روزهای ششم، هفتم و هشتم اسفندماه بسته است.

به گزارش نداي مردم، «محمد فلاحی» اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تردد انواع کامیون و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در این مرز در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه هفته پیش‌رو تعطیل است.

مرز باشماق مریوان از سال ۸۵ به مرز رسمی تبدیل شد و پس از آن جاده‌های استان محل تردد کامیون‌های ترانزیتی و تانکرهای سوخت‌رسان عراقی شد که به گفته مردم و مسئولان، جاده‌های استان کشش تردد این حجم از تانکرها را ندارد و اعمال محدودیت‌های ترافیکی در روزهای شلوغ سال الزامی است.

تانکرهای حمل سوخت از طریق مرز رسمی باشماق مریوان مواد خام نفتی و مازوت به کشورمان وارد می‌کنند و به پالایشگاه‌های نفتی در شهرهای جنوبی و غربی کشور تحویل می‌دهند.

بر اساس آمارهای موجود روزانه حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ تانکر عراقی در مسیرهای مختلف استان کردستان تردد می‌کنند که با توجه به وضعیت نامناسب جاده‌های استان، آمار زیادی است و به مشکلاتی در جاده‌ها منجر شده است.

استان کردستان ۲۳۰ کیلومتر با کشور عراق مرز مشترک دارد و دارای گمرک و بازارچه رسمی باشماق مریوان، بازاچه های سیرانبند بانه و سیف سقز است./ذاكر نيوز

 

دیدگاه کاربران