عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر دارایی روسیه :

آمادگی مسکو برای ارائه وام به ایران

کد خبر: 70591
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۳۵ ق.ظ

روسیه در دوران تحریم یکی از اصلی ترین شرکای تجاری و اقتصادی ایران بود. با رفع تحریم‌ها نه تنها این شراکت کم نشده که رایزنی‌ها برای افزایش آن نیز وجود دارد. در ماه‌های سپری شده علاوه بر رئیس‌جمهور روسیه مسئولان مختلف این کشور بار‌ها به ایران سفر کرده و در زمینه‌های مختلف به بحث و تبادل نظر با همتایان ایرانی خود پرداخته‌اند.

وزیر دارایی روسیه از آمادگی مسکو برای پرداخت وام به ایران خبرداد که قرار است در در پروژه‌های مشترک بین ایران و روسیه سرمایه‌گذاری شود.
به گزارش  نداي مردم ، روسیه در دوران تحریم یکی از اصلی ترین شرکای تجاری و اقتصادی ایران بود. با رفع تحریم‌ها نه تنها این شراکت کم نشده که رایزنی‌ها برای افزایش آن نیز وجود دارد. در ماه‌های سپری شده علاوه بر رئیس‌جمهور روسیه مسئولان مختلف این کشور بار‌ها به ایران سفر کرده و در زمینه‌های مختلف به بحث و تبادل نظر با همتایان ایرانی خود پرداخته‌اند. این رایزنی‌ها در موارد زیادی منجر به امضای تفاهمنامه‌هایی شده است. با وجود این، همچنان پیگیری‌ها برای افزایش مراودات دو کشور ایران و روسیه ادامه دارد. طرف روس حاضر است در موارد زیادی با ایران همکاری کند که این موارد می‌تواند شامل مناسبات تجاری و همچنین سرمایه‌گذاری مشترک باشد. اما به تازگی خبری منتشر شده است که بر اساس آن اعلام شده روسیه آمادگی پرداخت وام به ایران را دارد. وزیر دارایی روسیه از آمادگی مسکو برای پرداخت وام به ایران خبرداد که قرار است در پروژه‌های مشترک بین ایران و روسیه سرمایه‌گذاری شود. به گزارش فارس به نقل از RBTH، سرگئی‌استورچاک معاون وزارت دارایی روسیه امروز اعلام کرد: مسکو آماده ارائه وام به ایران است. استورچاک ادامه داد: سطح آمادگی روسیه برای ارائه وام به ایران بسیار بالاست و یکی از ۳ موضوعی که هنوز درباره توافق با ایران در زمینه وام حل نشده است، اجرای قانونی توافق هسته‌ای ایران است که موضوعی متفاوت محسوب می‌شود. این مقام روس پیش‌تر اعلام کرده بود اعتباری که قرار است در اختیار ایران قرار گیرد ربطی به ثابت نگه داشتن و عدم افزایش تولید نفت این کشور ندارد. استورچاک ادامه داد: موضوع وام و عدم افزایش تولید نفت ایران دو موضوع متفاوت است./بانکداران ۲۴

دیدگاه کاربران