عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار مرکز گلستان :

ماموریت‌های معاونت فنی و عمران شهرداری گرگان برای استقبال از فصل بهار تدوین شد

کد خبر: 70606
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲ ق.ظ

حسین صادقلو، اظهار داشت: عملیات مرمت و بهسازی دست اندازهای شهری به ویژه در مسیرهای گردشگری مسافران نوروزی در اسرع وقت انجام خواهد شد و کلیه حفاری‌های سطح شهر از ۲۰ اسفند متوقف می‌شود.

شهردار مرکز گلستان گفت:ماموریت‌های معاونت فنی و عمران شهرداری گرگان برای استقبال از بهار ۹۵ در قالب ۴۰ بند تدوین شد.
به گزارش نداي مردم، حسین صادقلو، اظهار داشت: عملیات مرمت و بهسازی دست اندازهای شهری به ویژه در مسیرهای گردشگری مسافران نوروزی در اسرع وقت انجام خواهد شد و کلیه حفاری‌های سطح شهر از ۲۰ اسفند متوقف می‌شود.
شهردار گرگان ادامه داد: ترمیم و تعویض پل‌های فرسوده کانال‌ها، ترمیم دریچه‌ها و درب پوشهای موجود و ترمیم پل‌های کم عرض ورودی کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر از دیگر اقداماتی است که انجام می‌شود.
صادقلو درباره زیباسازی محیط شهری گفت: ایجاد زیبایی و تزئین فضاهای شهری با اجرای المان‌های نوروزی، طرحای هفت سین‌های شهری و نورپردازی‌های ویژه با اولویت ورودی‌های شهر و آذین بندی فضاهای شهری با رویکرد استقبال از بهار از مهم‌ترین اقدماتی است که توسط واحد زیباسازی شهرداری انجام می‌شود.
وی افزود: جمع آوری عناصر زائد، چشم آزار و خطرزا مانند بنرهای تاریخ گذشته و فرسوده، تابلوهای فرسوده و مواردی از این دست، پاکسازی و امحا کلیه برچسب‌ها و آگهی‌های تبلیغاتی غیرمجاز بر روی در و دیوارها و تجهیزات شهری، جمع‌آوری تابلوهای متحرک جلوی اماکن کسب و کار و رنگ‌آمیزی جداول، دیواره‌ها، پایه تابلوهای معابر و ترافیکی سطح شهر از دیگر اقداماتی است که برای استقبال از بهار صورت می‌گیرد.
شهردار گرگان با اشاره به انجام پاکسازی فضاهای مخروبه شهری و حصارکشی زمین‌های بدون حصار گفت: رفع خطر از بناهای خطرناک مشرف به معابر عمومی، رفع خطر از تیرها و تابلوهای برق خطرناک با اولویت تفرجگاه‌ها و بلوارهای سطح شهر و شناسایی خاموشی با هماهنگی اداره برق برای رفع نواقص از جمله مواردی است که باید انجام شود.
صادقلو ادامه داد: مرمت و رفع نقص کلیه تجهیزات و المان‌های شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، مبلمان شهری، تابلوهای راهنمایی معابر و تابلوهای ترافیکی نیز در دستور کار است.
وی افزود: به مالکین فضاهای تجاری نیز ابلاغیه‌ای جهت بهسازی و زیباسازی فضاهای کسب و کار، رنگ آمیزی و نظافت در و کرکره، سایبان، مرمت ناودان و مرمت تابلوها داده شده است.
شهردار گرگان با اشاره به نصب سطل زباله کوچک در معابر و مکان‌های مورد نیاز به ویژه در مسیرهای گردشگری مثل النگدره، هزارپیچ و ناهارخوران، بیان کرد: کار نصب تابلوهای نامگذاری معابر و رفع نواقص آن‌ها نیز انجام می‌شود.

 

دیدگاه کاربران