عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل راه‌آهن تهران :

آخرین وضعیت اتصال مترو به ایستگاه راه‌آهن تهران

کد خبر: 70621
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶ ق.ظ

بهره‌برداری از گیت دوم متروی ایستگاه راه‌آهن تهران گامی مهم در جهت اتصال قطارهای برون‌شهری و حومه با قطارهای درون‌شهری است که این اتصال موجب کاهش تردد مسافران در سطح خیابان شده است.

بهره‌برداری از گیت دوم متروی ایستگاه راه‌آهن تهران گامی مهم در جهت اتصال قطارهای برون‌شهری و حومه با قطارهای درون‌شهری است که این اتصال موجب کاهش تردد مسافران در سطح خیابان شده است.

به گزارش نداي مردم، پس از تأکید وزیر راه و شهرسازی درباره حمل‌ونقل «درب تا درب» و اتصال قطارهای برون‌شهری و قطارهای حومه‌ای به مترو٬ راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با همکاری شهرداری تهران برای تسهیل در جابه‌جایی مسافران در ضلع جنوب شرقی گیت جدیدی را بازگشایی کرد.
پیش از این خط سوم متروی تهران فقط یک خروجی و آن‌هم در ضلع شمال غربی میدان راه‌آهن داشت که مسافران راه‌آهن برای رسیدن به ایستگاه راه‌آهن تهران مجبور به عبور از سطح خیابان می‌شدند و این مسئله به ترافیک میدان راه‌آهن و مناطق حوالی آن دامن می‌زد.
با بازگشایی گیت دوم متروی راه‌آهن تهران از این پس مسافران راه‌آهن می‌توانند بدون آمدن به سطح خیابان و از مقابل جایگاه ورودی ویژه (VIP) راه‌آهن وارد محدوده ایستگاه راه‌آهن شوند.
رضا شاکری مدیرکل راه‌آهن تهران در این باره گفت: با توجه به تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر اتصال خطوط حمل‌ونقلی شهری و همچنین در نظر داشتن این مساله که محدوده میدان راه‌آهن از تردد زیاد و ترافیک بالا برخوردار است با برگزاری جلسات متعدد با متولیان مترو این همکاری میان دو دستگاه شهری و دولتی ایجاد شد و گام مهمی در جهت اتصال قطارهای درون‌شهری و برون‌شهری صورت گرفت.
وی ادامه داد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با در اختیار قرار دادن زمینی به شهرداری شرایط را برای بازگشایی دومین گیت ورودی به ایستگاه راه‌آهن مهیا کرد.
قدم بعدی در راستای حمل‌ونقل «درب تا درب» موضوعی است که مد نظر وزیر راه و شهرسازی قرار دارد؛ اتصالی که نه در سطح زمین بلکه از زیر زمین است. چندی پیش نیز وزیر راه و شهرسازی در همایش شهرسازی ریل‌پایه از عدم اتصال سکوهای متروی تهران و راه‌آهن انتقاد کرد و گفت: با وجود این که بیش از دو سال است که از راه‌اندازی خط سوم مترو می‌گذرد، ولی؛ هنوز سکوهای متروی راه‌آهن و مترو با هم اتصالی ندارند.
همکاری شرکت راه‌آهن و شرکت مترو در این زمینه نیز آغاز شده به طوری سکوهای مترو و ایستگاه راه‌آهن با طراحی یک بازشوی جدید در محدوده خطوط قطارهای حومه‌ای شرقی به یکدیگر متصل خواهند شد. به این ترتیب در آینده‌ای نزدیک مسافرانی که از قطارهای حومه‌ای شرقی تهران یعنی مسیرهای ورامین٬ پیشوا و گرمسار به ایستگاه راه‌آهن تهران منتقل شوند می‌توانند بدون این که از محدوده ایستگاهی خارج شوند٬ به ایستگاه متروی راه‌آهن بروند و به شبکه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری بپیوندند.
مرتضی باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی روز سه‌شنبه ۲۷ بهمن در جریان بازدید ایستگاه راه‌آهن تهران از گیت دوم متروی ایستگاه راه‌آهن نیز دیدن کرد و ضمن تأکید بر اهمیت حمل‌ونقل یکپارچه درون‌شهر و برون‌شهر گفت: ایستگاه راه‌آهن تهران به سمت مدرن‌سازی در حال حرکت بوده و اتصال‌های جدید حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری در طرح جامع ایستگاه راه‌آهن دیده شده است که قطعا سهولت در تردد را برای مسافران به دنبال دارد.
در گفتگوی کوتاهی که با مسافران راه‌آهن و مترو داشتیم٬ آن‌ها نیز از بازگشایی گیت دوم ایستگاه راه‌آهن تهران ابراز خرسندی کردند و این اقدام را موجب سهولت در تردد خود دانستند. همچنین ساکنان و اهالی میدان راه‌آهن نیز اعتقاد داشتند با تعریف گیت جدید حجم زیادی از مسافران از این گیت تردد خواهند کرد و حجم ترافیک بالای محدوده میدان راه‌آهن تهران ناشی از عبور افراد پیاده در سطح خیابان کاهش می‌یابد. /موج

دیدگاه کاربران