عضویت در خبرنامه الکترونیک
با حذف نام کاندیدای طیف قالیباف در مشهد روی داد ؛

وقتی جور اعلام اسامی نمایندگان مردم را به جای استاندار و فرماندار رسانه می‌کشد!

کد خبر: 70708
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰ ق.ظ

باوجود عدم اعلام نام نامزدهای منتخب مردم در پایتخت معنوی ایران توسط استاندار خراسان رضوی و نیز فرماندار مشهد یکی از خبرگزاری ها اقدام به انتشار نام ۵ کاندیدای صدرنشین طی جدولی خاص نمود درحالیکه نامزد نزدیک به طیف دکتر قالیباف که در همه آمارهای غیررسمی از رای بالایی برخوردار بوده، در این لیست، حذف شده است.

باوجود عدم اعلام نام نامزدهای منتخب مردم در پایتخت معنوی ایران توسط استاندار خراسان رضوی و نیز فرماندار مشهد یکی از خبرگزاری ها اقدام به انتشار نام ۵ کاندیدای صدرنشین طی جدولی خاص نمود درحالیکه نامزد نزدیک به طیف دکتر قالیباف که در همه آمارهای غیررسمی از رای بالایی برخوردار بوده، در این لیست، حذف شده است.
به گزارش نداي مردم، علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در برنامه زنده تلویزیونی اشاره امروز گفت: این دوره حدود ۱۲ درصد رشد آرا در مشهد را شاهد بودیم و این درحالیست که دوره پیش که حدود ۹۲۳ هزار رای داشتیم اعلام آرا در مشهد حدود ۳ روز به طول انجامیده بود و ما نیز فردا صبح یکشنبه نتایج نهایی را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
وی البته با اشاره به آمارها و آرای اعلامی در این ساعات را غیر رسمی و تخلف خواند و خواستار پرهیز از چنین اقداماتی شد.
همچنین فرماندار مشهد نیز گفت: در حال حاضر از ۱۱۵۹ شعبه اخذ رأی تا دقایقی پیش، آرای ۵۴۴ شعبه مشهد و ۵۰ شعبه کلات تاکنون ثبت سامانه شده و رای ۵۶۵ شعبه هنوز در حال ثبت است که به سامانه تجمیع آرا در وزارت کشور متصل است و تا نهایی نشود جمع آرا را به ما نشان نمی‌دهد.
این اظهارات رضا منصوری درحالیست که یکی از خبرگزاریهای رسمی کشور با اعلام اسامی منتخبان مشهد اقدام به حذف نام نامزد مورد حمایت طیف دکتر قالیباف در مشهد علیرغم کلیه اخبار غیر رسمی از آرا تاکنون، نمود.
این خبرگزاری در بخش نتایج رسمی شمارش آرا که بنر آن در بالای خروجی این خبرگزاری قرار گرفته (از طریق آیکون نقشه) نام ۵ نامزد را به عنوان نامزدهای راه یافته به مجلس آورده است.
همچنین این خبرگزاری در مطلبی با عنوان ” اعلام نتایج غیر رسمی انتخابات + جدول” درحوزه انتخابیه مشهد و کلات نام های بحرینی، قاضی زاده، پژمان فر، جواد کرمی قدوسی و امینی را قرار داده است.
فرماندار مشهد همچنین با بیان اینکه مشهد شعبه‌های اخذ رأی بسیار زیادی دارد، عنوان کرد: با توجه به تعداد تعرفه‌های اخذ شده مدت زمان بیشتری لازم است تا نتیجه نهایی اعلام شود.
منصوری تصریح کرد: نتیجه شمارش آرای این دوره از انتخابات مجلس تا آخر شب یا اول صبح فردا اعلام خواهد شد و تا آخرین صندوق در سامانه به ثبت نرسد امکان اعلام نتایج آرا را نداریم.
فرماندار مشهد با اشاره به مشارکت ۶۰ درصدی مردم مشهد در انتخابات عنوان کرد: آمارهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند صحت ندارد، تا پایان انتخابات آمار تجمیع به سامانه جامع انتخابات کشور که خروجی آن بسته است وارد می‌شود.
وی با اشاره به شمارش آرای انتخابات مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: ۳۴۵۴ شعبه اخذ رأی در استان فعال بودند که ۱۰۰۳ شعبه آن نیز در مشهد مستقر بوده است که حدود ۶۰ صندوق از آرای خبرگان رهبری هنوز ثبت نشده که پس از تجمیع امشب نتایج اعلام می شود.
منصوری اظهار امیدواری کرد : تا فردا صبح نتایج قطعی اعلامی می شود.
این گزارش حاکیست، پس از پایان فرآیند رای گیری نتایج آرا با تنوع زیاد و به سرعت در شبکه های مختلف اجتماعی و رسانه ها منتشر شد درحالیکه ای کاش با پیش بینی قبلی، آمار و آرا در فواصل مشخص زمانی توسط مبادی رسمی اعلام می‌شد و مسئولان زحمتکش این انتخابات پرشور، اقدام به شفافیت هر چه بیشتر و جلوگیری از موج بروز شایعات و اخبار غیررسمی و محدود به حوزه هایی خاص می نمودند.
گفتنی است تابناک رضوی عکس‌هایی از این جدواول و اعلام مشخصات نامزدهای منتخب توسط این خبرگزاری را دارد که به جهت پرهیز از هرگونه سوءتفاهم و نشر بیشتر فعلا از انتشار آن معذوریم./تابناك

دیدگاه کاربران