عضویت در خبرنامه الکترونیک

بررسی بودجه سال ۹۵ شهرداری گرگان به جلسات فوق العاده موکول شد

کد خبر: 70746
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴ ق.ظ

اعضای شورای گرگان بررسی بودجه سال آینده شهرداری این شهر را به جلسات فوق العاده موکول کردند.

اعضای شورای گرگان بررسی بودجه سال آینده شهرداری این شهر را به جلسات فوق العاده موکول کردند.
به گزارش نداي مردم، سیصدمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور ۱۲ عضو، شهردار و مسئولان شهری گرگان و پس از دوهفته تعطیلی، به صورت علنی در سالن جلسات پارلمان محلی برگزار شد.

در ابتدای جلسه زهرا نورا رئیس شورا در واکنش به انتخابات هفتم اسفند، حضور مردم را بی سابقه خواند و از مشارکت بیش از ۳۳ میلیونی مردم ابراز تشکر کرد. نورا ابراز امیدواری کرد نمایندگان منتخب با جدیت و حساسیت بالا نسبت به انجام امور وظایف خود تلاش کنند. سایر اعضا نیز در ابتدای سخنان خود از حضور حماسی مردم قدردانی کردند.

سپس رئیس شورا برگزاری چهار جلسه فوق العاده را رای گیری کرد و با رای بیشتر اعضای حاضر تصویب شد. این جلسات قرار است به بررسی کامل و تصویب لایحه بودجه شهرداری در سال ۹۵ اختصاص پیدا کند. بدین ترتیب جلسات بررسی بودجه به صورت غیرعلنی برگزار خواهد شد.

انتقاد نایب رئیس از تعداد صندوق های اخذ رای

در ادامه نوبت به نطق پیش از دستور رسید و نایب رئیس شورا این وظیفه را برعهده داشت. صفرعلی پایین محلی پیش از آغاز نطق ۱۵ دقیقه ای خود به انتقاد از مسئولان اجرایی انتخابات پرداخت. پایین محلی اظهار کرد: مردم با حضور گسترده خود مشارکت عمومی را افزایش دادند اما متاسفانه نسبت به حضور پرشور آنها بی توجهی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: ای کاش مسئولان برگزاری انتخابات، صندوق های اخذ رای بیشتری تهیه می کردند تا مردم یک تا دوساعت در صف های طولانی معطل نشوند و وقتشان بیهوده تلف نشود! مگر از نظر در اختیار داشتن صندوق رای در تحریم بودیم؟!

نایب رئیس شورا که مدعی بود یک و نیم ساعت در صف رای ایستاده است، ادامه داد: ای کاش مسئولان توجه بیشتری به حضور پرشور مردم به ویژه افراد مسن می داشتند و صندوق های بیشتری در نظر می گرفتند و حتی می توانستند از ظرفیت هفت هزار معلم شهر در شعبات اخذ رای استفاده کنند. علیرضا پزشکپور نیز بر این سخنان صحه گذاشت.

پایین محلی در نطق خود درباره مشکلات شهری به ایراد سخن پرداخت و از شهردار گرگان تشکیل کارگروه تحقیق و پژوهش برای بررسی مشکل آسفالت برخی معابر شهری را خواستار شد. وی همچنین افزایش تعداد پارکینگ و ساخت پروژه های بزرگ گردشگری در کنار پروژه های عمرانی را درخواست کرد.

ابراز خوشحالی از راه یابی همکار سابق به مرحله دوم

در ادامه قرائت نامه ها و لوایح شهرداری در دستور کار قرار داده شد که نامه مربوط به قرارداد بین شهرداری و سپاه شهرستان مورد بررسی اعضا قرار گرفت و حدود ۵۰ دقیقه از زمان جلسه را به خود اختصاص داد.

در اواخر جلسه نیز نتایج قطعی انتخابات دومجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی از سوی حسین ربیعی قرائت شد. اعضای شورا زمانی که متوجه شدند هزارجریبی همکار سابقشان، به مرحله دوم انتخابات مجلس شورا راه پیدا کرده ابراز خوشحالی کردند.

جلسه علنی شورای شهر پس از گذشت ۲۰ دقیقه از مدت زمان اعلام شده و با تصویب تنها یک لایحه به کار خود پایان داد. /مهر

 

دیدگاه کاربران