عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد :

اجرای ۷ هزار کیلومتر کابل خودنگهدار بدون خاموشی

کد خبر: 70754
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰ ق.ظ

شعار ما در این پروژه آشتی شبکه‌های برق با شاخه‌های درختان بوده که این شعار امروز محقق شده است.

شعار ما در این پروژه آشتی شبکه‌های برق با شاخه‌های درختان بوده که این شعار امروز محقق شده است.

طرح جایگزینی کابل های خودنگهدار به جای سیم‌های مسی در شبکه‌های فشار ضعیف به طول ۷ هزار کیلومتر بدون اعمال خاموشی برای اولین بار در استان خراسان رضوی در شهرستان مشهد و روستاهای تابعه با موفقیت اجرا شد.

به‌گزارش نداي مردم،  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شهرستان مشهد با اعلام این خبر اظهار داشت: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۹ آغاز شد و پایان این پروژه در مشهد با موفقیت انجام شده است.

مهندس “علی سعیدی” با اشاره به ویژگی‌ها و مزایای کابل‌های خودنگهدار، توجه به مبلمان شهری، پایداری شبکه، حذف شاخه‌زنی و هرس درختان و حفظ محیط زیست، حذف سرقت از شبکه برق و رفع زیان‌های مادی و اجتماعی و افزایش ایمنی مردمی از جمله ویژگی‌های جایگزینی کابل خودنگهدار است.

وی از مقرون به صرفه و احداث راحت کابل خونگهدار، حذف خطر برق‌گرفتگی و بومی‌سازی این اقدام در مشهد خبر داد و گفت: پس از ۴ سال فعالیت و با توجه به تحریم‌ها و انقباض مالی، در نهایت با جمع‌آوری شبکه سیمی و فروش آن برابر تشریفات قانونی، موفق به نوسازی شبکه از طریق کابل خودنگهدار در مشهد شده‌ایم، ضمن اینکه مهم ترین ابتکار ما در این پروژه انجام مطالعات دقیق، کار در کلاس جهانی و استفاده از معیارها و کشورهای پیشرفته بوده است.

سعیدی افزود: روزانه ۱۰۰ گروه پیمانکار در مناطق مختلف مشهد فعالیت کرده‌اند و امروز شبکه برق فشار ضعیف در برابر باد و باران، توفان، سرقت، ایمنی محفوظ بوده و با محیط زیست کاملاً سازگار است و در حقیقت شبکه های برق فشار ضعیف با شاخه های درختان آشتی کردند.

وی با اشاره به استراتژی توزیع برق مشهد در افق ۱۴۰۵ کشور گفت: استراتژی ما تمرکز “منابع محدود” بر “مسایل معدود” است و شعار ما در این پروژه آشتی شبکه‌های برق با شاخه‌های درختان بوده که این شعار امروز محقق شده است. /برق نیوز،

 

دیدگاه کاربران