عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسئول بسیج سازندگی استان البرز :

افتتاح بیش از ۳۰ پروژه در مناطق کم‌برخوردار البرز توسط بسیج سازندگی

کد خبر: 70806
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۴۵ ق.ظ

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به بحث پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق دوردست کمتر توسعه یافته و کم برخوردار در استان البرز، گفت: بیش از ۳۰ پروژه را در این مناطق بدون دریافت هیچ کمکی از دولت، افتتاح کردیم.

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به بحث پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق دوردست کمتر توسعه یافته و کم برخوردار در استان البرز، گفت: بیش از ۳۰ پروژه را در این مناطق بدون دریافت هیچ کمکی از دولت، افتتاح کردیم.
به گزارش نداي مردم، سرهنگ علی ترکاشوند با اشاره به بخش تسهیلات اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: در سال جاری با جذب ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای جهاد سازندگی، توانستیم نزدیک به ۷۵۰ کارگاه افتتاح کنیم که بالغ بر ۲۵۰۰ نفر اشتغال زایی شده است.

وی با اشاره به بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان البرز، گفت: در کنار برنامه‌های دام‌پروری، کشاورزی، شترمرغ، بوقلمون، ماکیان، پرورش ماهی و زنبور عسل به سبب اینکه ممکن است در هر فصلی محصولات کشاورزان فروش نرود یا خراب شود، محصولات آن‌ها را بوسیله صنایع تبدیلی و تکمیلی قابل استفاده می‌کنیم.

ترکاشوند افزود: کشاورزان با این تسهیلات توانستند به وسیله دستگاه‌های میوه خشک‌کن، میوه خردکن، اسانس‌گیر، هسته‌گیر، ترشیجات و مرباجات که در قالب صنایع تبدیلی و تکمیلی است از هدر رفت میوه‌ها جلوگیری کنند که با استقبال خوبی مواجه شد.

مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به جلوگیری از پرت میوه‌های هسته‌دار در استان، گفت: استان البرز به عنوان بزرگترین تولید کننده میوه‌های هسته‌دار خاورمیانه است و به همین سبب صنایع تبدیلی و تکمیلی طبق فرمایش مقام معظم رهبری یکی از لازمه‌های کشاورزی است. وی افزود: می‌توان گفت که بعد از آب، صنایع تبدیلی و تکمیلی مهم‌ترین ابزاری است که باید در خدمت کشاورزی قرار بگیرد.

ترکاشوند با اشاره به بحث پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مناطق دوردست، کمتر توسعه یافته و کم برخوردار در استان البرز، گفت: بیش از ۳۰ پروژه را در این مناطق بدون دریافت هیچ کمکی از دولت، افتتاح کرده‌ایم. وی افزود: همچنین در بحث کمک به ادارات استان و دولت در علوم پزشکی، بسیج سازندگی استان البرز ۶ خانه بهداشت در شهرستان‌های ساوجبلاغ و طالقان تحویل داده است. مسئول بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه با توجه به موضوع بیمارستان صحرایی، بسیجیان جهادی در اسفند ماه سال جاری در منطقه فردیس حضور می‌یابند، گفت: بسیج سازندگی استان در جهت کمک به منابع طبیعی در ۱۹ اسفند سال جاری بیش از سه هکتار زمین را مابین منازل مسکونی شهرک سپاه و لشکر ۱۰ سیدالشهدا جنگل‌کاری می‌کند. وی با اشاره به ایام عید سال ۹۵، افزود: در حال حاضر ۵۶ گروه جهادی آماده به کار موجود است که ۹۰ درصد در درون استان البرز و ۱۰ درصد در ۶ مناطق کمتر توسعه یافته استان‌های دیگر کشور مشغول به کار هستند. ترکاشوند گفت: در ایام زمستان نیز ۴ کامیون البسه زمستانی به مناطق محروم و دوردست جهت تامین البسه مورد نیاز نیازمندان ارسال کردیم. مسئول بسیج سازندگی استان البرز با اشاره به اینکه بسیج سازندگی به عنوان موفق‌ترین دستگاه اجرایی است، افزود: بسیج سازندگی در سال جاری به عنوان موفق‌ترین دستگاه اجرایی در کمک به دولت و آموزش و پرورش، که بیش از ۲۰۰۰ نفر بیسواد مطلق را سواددار کرد، در سطح کشور به عنوان یک رکورددار است و بسیج سازندگی استان البرز در کل کشور مقام اول را دارد./ تسنیم

دیدگاه کاربران