عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم :

متروی قم بالاترین رکورد حفاری کشور را در بهمن ماه کسب کرد

کد خبر: 70821
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی شهری برای استفاده معلولان گفت: متروی قم بالاترین رکورد حفاری کشور را در بهمن ماه کسب کرد.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی شهری برای استفاده معلولان گفت: متروی قم بالاترین رکورد حفاری کشور را در بهمن ماه کسب کرد.

به گزارش نداي مردم،  مصطفی سعادت‌طلب امشب در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم در نطق پیش از دستور خود با اشاره به اینکه تا به امروز ساخت مترو پیشرفت خوبی داشته است اظهار داشت: در یک هفته از عملیات اجرایی مترو ۱۷۴ متر و در بهمن ماه ۶۵۰ متر حفاری شده است که آمار قابل توجهی است.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم با بیان اینکه قم با این آمار بالاترین رکورد حفاری مکانیزه در کشور در بهمن ماه را به خود اختصاص داده است، افزود: مترو بعد از وقفه‌ای که پیش آمد پیشرفت بسیار خوبی دارد که وضعیت امیدوار کننده‌ای است.

وی خاطرنشان کرد: زیربنایی‌ترین و گران‌ترین پروژه در دست ساخت شهر قم مترو است که تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ متر از طول آن حفاری شده است.

سعادت‌طلب با ابراز اینکه مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان یکی از مهم‌ترین اموری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد عنوان کرد: کشور ما دچار جنگ بوده و آمار جانبازی و معلولیت هم به‌خاطر توسعه نیافتگی در آن بالاست و به همین دلیل باید این مسئله هرچه بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانند زندگی راحت‌تری داشته باشند.

رئیس کمیسیون امور زیربنایی شورای شهر قم در شهر به‌دلیل اینکه این معلولان در خانه نگه داشته می‌شوند زیاد این نقیصه دیده نمی‌شود خاطرنشان کرد: بالای ۱۵ درصد مردم کشور ما معلولیت جسمی حرکتی دارند که آمار کمی نیست و باید در مهندسی شهری در نظر گرفته شود.

سعادت‌طلب افزود: شهرهای ما به‌ویژه قم از نظر مناسب‌سازی برای معلولان وضعیت خوبی ندارد که پیشنهاد می‌کنیم شخصی در شهرداری کاملاً مأموریت داشته باشد که این کار را پیگیری کند تا در میان اولویت‌های یک معاونت مورد بی‌توجهی قرار نگیرد./تسنيم

 

دیدگاه کاربران