عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام

اعزام ۲۴ مبلغ طرح «آرامش بهاری» ایلام در ایام نوروز

کد خبر: 70861
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸ ق.ظ

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: در راستای اجرای طرح «آرامش بهاری» در نوروز امسال ۲۴ روحانی مبلغ به مناطق مختلف این استان اعزام خواهند شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: در راستای اجرای طرح «آرامش بهاری» در نوروز امسال ۲۴ روحانی مبلغ به مناطق مختلف این استان اعزام خواهند شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین «حسن شهیدی» د، اظهار کرد: این اداره کل در ایام تعطیلات نوروزی سال ۹۵ در جوار بقاع متبرکه و امامزادگان این استان در زمینه‌های فرهنگی، مذهبی و عمرانی در اماکن متبرکه آماده خدمت‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی است.

وی افزود: ۲۴ مبلغ روحانی از حوزه‌های علمیه قم و ایلام در اجرای طرح آرامش بهاری برای استقرار در ۱۵ بقعه شاخص آماده پاسخگویی به مسایل شرعی و برپایی نماز جماعت در استان خواهند بود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام اضافه کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در راستای اجرای این طرح از تاریخ ۲۸ اسفند امسال تا ۱۴ فروردین سال آینده در این اماکن متبرکه اجرا می‌شود.

شهیدی با اشاره به وجود ۶۰ بقعه متبرکه و زیارتگاه در استان ایلام که بیشتر در مناطق خوش آب و هوا قرار دارند، خاطرنشان کرد: امامزادگان علی صالح (ع)، سید سیف‌الدین (ع)، سید عبدالله (ع)، سید ناصرالدین (ع)، پیر محمد عابد (ع)، ابراهبم قتال (ع)، سید صلاح‌الدین (ع) و سید عباس (ع) را از جمله اماکن متبرکه اجرا کننده طرح آرامش بهاری در این استان هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح خیمه‌های معرفت در جوار این اماکن برپا، ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره خانواده، غرفه‌های کودک و نوجوان، اقامه نمازهای جماعت، برنامه‌ها و نمایشگاه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی برگزار خواهد شد./ايسنا

دیدگاه کاربران