عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی فدراسیون کشتی :

آینده متعلق به کشتی گیران رده سنی پایه است

کد خبر: 70864
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲ ق.ظ

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت:با توجه به جایگاه کشتی ایران کشورها استقبال خوبی از حضور در تورنمنت جام یادگار امام (ره) به عمل آوردند.

رضایی:آینده متعلق به کشتی گیران رده سنی پایه است
سخنگوی فدراسیون کشتی گفت:با توجه به جایگاه کشتی ایران کشورها استقبال خوبی از حضور در تورنمنت جام یادگار امام (ره) به عمل آوردند.

به گزارش نداي مردم، علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: مسابقات جام یادگار امام (ره) که از سال گذشته در رده ی سنی نوجوانان و در دو رشته آزاد و فرنگی برگزار می شود، جایگاه ویژه ای در میان تورنمنت های دنیا دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته این مسابقات در شهر مشهد مقدس برگزار شد و کشورهای مطرح جهان همچون آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، کره جنوبی، اوکراین، قرقیزستان، روسیه، بلغارستان، ارمنستان وهند در آن حضور یافتند.

رضایی ادامه داد: امسال نیز این رقابت ها در خانه کشتی شماره ۲ تهران برگزار می شود و تاکنون ۱۰ کشور مجارستان، اوکراین، بلاروس، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، بلغارستان، یونان، سوریه و قرقیزستان ، عراق برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.

وی تصریح کرد: سطح بالای کشتی ایران باعث شده است که کشورهای صاحب نامی همچون ارمنستان و آذربایجان ضمن شرکت در این مسابقات، از یک هفته قبل در حال برگزاری اردوهای مشترک با تیم های ایران هستند.

رضایی در مورد برگزاری مسابقات به صورت تیم به تیم خاطر نشان کرد: پیشنهاد برگزاری مسابقات به صورت تیم به تیم از سوی ایران به اتحادیه جهانی بوده است و قصد داریم با برگزاری مسابقات بین المللی خود به صورت تیم به تیم، شیوه جدیدی را برای جذاب کردن هر چه بیشتر رشته کشتی به دنیا معرفی کنیم.

دارنده مدال نقره المپیک در پایان در مورد برگزاری مسابقات در سنین پایه گفت: آینده کشتی ایران به دست این کشتی گیران است و به نظرم هرچه بیشتر به این رده بها داده شود در آینده موفق تر خواهیم بود. اینکه کشتی گیران از رده ی سنی پایه با حریفان خارجی دست و پنجه نرم نمایند در آینده کشتی آن ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود و می توانیم شاهد نتایج درخشان آن ها در رده ی سنی بزرگسالان باشیم، ضمنا با توجه به برگزاری تمرینات تیم های نونهالان در دو رشته آزاد و فرنگی کار موضوع توجه به پشتوانه ها را با جدیت دنبال می کنیم./جوان

دیدگاه کاربران