عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس شورای شهر نیشابور :

ماندن شهردار را حتی یک روز بیشتر به صلاح نمی دانم

کد خبر: 70930
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸ ق.ظ

رییس شورای شهر نیشابور در آخرین جلسه علنی این پارلمان شهری با اشاره به تخلفات شهردار در مدت زمان چند ماهه مسئولیت خود خواستار برکنار کردن او از سمتش شد.

رییس شورای شهر نیشابور در آخرین جلسه علنی این پارلمان شهری با اشاره به تخلفات شهردار در مدت زمان چند ماهه مسئولیت خود خواستار برکنار کردن او از سمتش شد.
به گزارش نداي مردم، شب گذشته يكصد و بيست و سومين جلسه رسمي شوراي اسلامی شهر نیشابور در حالی برگزار شد که در ابتدای آن احمد همت آبادی رییس شورای شهر از مردم ولايتمدار نيشابور جهت حضور پرشور در انتخابات هفتم اسفند تبريك و تشكر نموده و به منتخبين مردم که به صحن بهارستان راه یافتند تبریک گفت.
پس از آن همت آبادی در نطق پیش از دستور خود به انتقاد از عملکرد شهردار در مدت زمان فعالیت خود پرداخته و خواستار رسیدگی فوری به این موضوع در صحن علنی شورا شد.
وی در ابتدا با اشاره به اینکه سید عباس حسینی از دهم تير امسال سکان شهرداری نیشابور را به عهده گرفت و در همان اولین روزها تزلزل در کار او مشخص شد، بیان داشت: ایشان ساليان درازي در نيشابور نبوده و بعد از ٢٨ سال به این شهر برگشت و هيچ شناختي از فضاي موجود نداشت به طوریکه در روز اول حضورش در شهرداری ابلاغی برای آقاي جدي به عنوان معاون اقتصادي خود زد که به مشکل برخورد و بعد از ٢٤ ساعت اجبارا اين ابلاغ را رد كرده و ایشان را به عنوان مشاور اقتصادي خود انتخاب کرد که این موضوع نشان داد در کارهایش ثبات ندارد.
رییس شورای شهر نیشابور با بیان این جمله که این خانه از پایه ویران است، گفت: شهرداري كه هنوز شهر را نشناخته چنین ابلاغی را می زند نشان می دهد که مسائل شهر را رصد نمی کند.
وی در ادامه با اشاره به عزل و نصب های مکرر حبیب اله بتوئی و دیگر کارکنان بیان داشت: حکم های آقای شهردار حساب و كتابي ندارد و باید گفت مقيد به هيچ چيز نيست.
همت آبادی ادامه داد: آيا اين افراد آبروي خودشان را از توي جوی آب آورده اند كه شهردار با عزل و نصب های خود با آن بازی می کند.
وی با بیان اینکه نیرویی که خود زماني عضو شورا بوده و در مقطعی سرپرستی شهرداري را بر عهده داشته چندین بار عزل و نصب می شود، عنوان داشت: اگر بد است چرا نصب مي كند و اگر خوب چرا عزل؟!
رییس شورای شهر با عنوان اینکه روزی یک نیروی تازه کار را به عنوان معاون خدمات شهری می گذارد، اضافه کرد: بعد از آن به دلیل مقاومت هاي قانوني مجبور شد اين آقا را بردارد و دوباره او را به عنوان رياست سازمان عمران گذاشت كه این نیز غير قانوني بود و در حال حاضرآقاي فقيه هم همين مورد را دارد.
وی با بیان اینکه شهرداري كه چند ماه قبل انتخاب كرديم پيراهن نيست كه عوضش كنيم، بیان داشت: از دوازدهم شهریور که مسئولیت شورا به بنده واگذار شد تمام هدفم ارشاد و راهنمایی بود ولی از دو ماه پيش ديگر از شهردار نا امید شده وفهمیدم که اصلاح پذير نيست.
همت آبادی با بیان اینکه طی این مدت به دليل نزديكي انتخابات برای جلوگیری از ایجاد طنش در شهر اوضاع را آرام نگه داشتیم گفت: بنده به دليل قانون گريزي هاي تمام نشدني شهردار هر کاری توانستم کردم ولی دیگر آب در هاون كوبيدن است و باید بگویم اين شهردار شايسته شهر فرهنگ مدار و ولايتمدار و شهيد پرور نیشابور نيست.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به موضوع حقوق دریافتی توسط شهردار که مدتی قبل هم مورد سوال بعضی از اعضای شورا شده بود، بیان داشت: در شهریور ماه حقوق شهردار به مبلغ ۸۰ ميليون ریال مشخص شده و باید طبق آن پرداخت مي شد اما تا به خودمان جنبيديم ديديم ايشان ۶۰۰ ميليون ریال پول بدون حساب و كتاب و حتي قبل از آنکه ما به او اعلام کنیم پول از حساب شهرداری برداشت کرده است.
رییس شورای شهر با یادآوری اینکه آن زمان نامه ای به شهردار زدم که تا تسویه نشدن ۶۰۰ میلیون دیگر پولی برداشت نکنید، اظهار داشت: دريافت هاي شهردار تمامي ندارد.
وی در صحبت هایش بیان داشت: تصميمات خلق الساعه شهردار نگرانمان کرده وتمام آن ها فی البداهه هست و بعد از اینکه نیرویی را برمی دارد حتي نمي داند او را كجا بگذارد.
همت آبادی تصمیمات بدون مشورت شهردار را که منجر به از بین رفتن حیثیت خود او و شورا شده را یکی دیگر از ضعف های شهردار در کارنامه اش دانست.
وی در ادامه با اشاره به برخورد بد شهردار با نیروهای تحت امرش که منجر به از بین رفتن انگیزه در آنان شده بیان داشت: نيروهاي شهرداري برده و نوكر ایشان نيستند بلکه نيروي انساني بزرگترين و با ارزش ترين منبع شهرداري هست و الان اگر شما بپرسید، در این مجموعه به تعداد انگشتان دست نیرویی نیست که از ایشان راضي باشد و کارکنان امنيت شغلي ندارند.
این عضو شورای شهر ادامه داد: شهردار نيروهايي را بدون ضابطه با خود به شهرداری آورده كه منجر به تحمیل هزينه هایی براي بازرسي وزارت كشور، استانداری و دیگر جاها شده است.
وی گفت: در حال حاضر كار شوراي شهر فقط پيگيري تخلفات آقاي شهردار شده و اینجا محلی برای رسیدگی به اعتراضات نسبت به کارهای شهردار است و بنا بر اعلام كارشناسان فرمانداري بيشترين اعتراضات در بين ادارات و نهادها مربوط به شهرداري است./روزنه

دیدگاه کاربران