عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل :

۳۰ هکتار جنگل‌کاری در مشگین‌شهر انجام می‌شود

کد خبر: 70979
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: برای نخستین‌بار ۳۰ هکتار جنگل‌کاری از نوع سماخ در مشگین‌شهر انجام می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: برای نخستین‌بار ۳۰ هکتار جنگل‌کاری از نوع سماخ در مشگین‌شهر انجام می‌شود.
به گزارش نداي مردم، شهامت هدایت اظهار داشت: همزمان با هفته منابع طبیعی برای نخستین بار ۳۰ هکتار جنگل‌کاری از نوع سماخ در مشگین‌شهر انجام می‌شود که با اجرای این طرح توسعه جنگل و مراتع در مشگین‌شهر به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه همزمان با هفته منابع طبیعی در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان مشگین‌شهر نهال‌کاری انجام می‌شود، افزود: باتوجه به اینکه مشگین‌شهر یکی از شهرستان‌های گردشگری بوده توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری دراین شهرستان یکی از ضرورت‌های اساسی است که منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای تحقق این امر اهتمام ویژه‌ای دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی که از ۱۵ اسفندماه آغاز می‌شود به تعداد اعضای جمعیت مشگین‌شهر نهال کاشته می‌شود که این امر یک اقدام بسیار مهم در توسعه جنگل‌کاری و فضای سبز در منطقه به حساب می‌آید.
هدایت بیان کرد: شهرستان مشگین‌شهر ظرفیت بسیار عظیمی در بخش جنگل و مرتع داری دارد که برای حفاظت از این جنگل و منابع طبیعی در مشگین‌شهر اکیپ‌های یگان حفاظت در منطقه مستقر شده‌اند و با هرگونه تخلف و تخریب به شدت برخورد می‌شود.
وی اظهار کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی و محیط زیست طرح آبخیزداری در منطقه اونارچای مشگین‌شهر افتتاح می‌شود که این امر نیز یکی از برنامه‌های مهم و اساسی منابع طبیعی و آبخیزداری در مشگین‌شهر به حساب می‌آید که در صدد هستیم طرح‌های آبخیزداری در منطقه مشگین‌شهر را توسعه بخشیم./تسنیم

 

دیدگاه کاربران