عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد :

تخریب ۱۶ معدن غیرمجاز و تحصیل ۴۵ هکتار از اراضی ارتفاعات جنوبی مشهد

کد خبر: 70994
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۳ ق.ظ

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از تخریب ۱۶ معدن غیرمجاز و تحصیل ۴۵ هکتار از اراضی و باغات در تصرف افراد حقیقی و حقوقی ارتفاعات جنوبی مشهد خبر داد.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد از تخریب ۱۶ معدن غیرمجاز و تحصیل ۴۵ هکتار از اراضی و باغات در تصرف افراد حقیقی و حقوقی ارتفاعات جنوبی مشهد خبر داد.
به گزارش نداي مردم، خلیل‌الله کاظمی معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در حاشیه مراسم روز درختکاری، اظهار داشت: تا پایان سال با اجرای ۶۰ هکتار پارک محلی، ۳۰ هکتار فضای سبز در کمربند سبز شمالی تا سقف ۱۰۰ هکتار و ۲۰۰ هکتار فضای سبز در کمربند سبز جنوبی، سرانه فضای سبز شهر مشهد از مرز ۱۳ مترمربع عبور خواهد کرد.

وی ادامه داد: ۱۰۰ هکتار فضای سبز کاشته شده در کمربند سبز شمالی مشهد و نزدیک به ۴۰ هکتار از ۶۰ هکتار پارک محلی که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید، در مناطق کم‌برخوردار مشهد احداث خواهد شد.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در خصوص پیشنهاد احداث پارک جنگلی خانواده برای کاشت نهال توسط شهروندان گفت: باید روی این پیشنهاد اقدامات کارشناسی انجام شود که در صورت دارا بودن قابلیت اجرا شهرداری مشهد فضایی را برای این عرصه آماده‌سازی خواهد کرد.

کاظمی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین خبرها از زمین خواری و ساخت و ساز در ارتفاعات جنوبی مشهد گفت: در حال حاضر تمامی فعالیت‌های ارتفاعات جنوبی در قالب شورای حفظ حقوق بیت‌المال انجام می‌شود و در این راستا تاکنون ۱۶ معدن که اقدام به برداشت غیرمجاز سنگ از ارتفاعات جنوبی مشهد می‌کردند بسته و تخریب شده است.

وی تصریح کرد: همچنین ۴۵ هکتار از روستاها و باغاتی که در تصرف افراد حقیقی و حقوقی بود تحصیل و در آن فضای سبز کاشته شده است.

به گفته معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در حال حاضر با ورود شورای حفظ حقوق بیت‌المال و فعالیت خودروهای گشتی هیچ‌گونه ساخت و ساز غیرمجازی در ارتفاعات جنوبی مشهد انجام نمی‌شود.

کاظمی همچنین در خصوص آخرین وضعیت طرح استفاده از پساب فاضلاب تصفیه شده در مشهد تصریح کرد: احداث اولین تصفیه‌خانه از این طرح در منطقه سیدی مشهد آغاز شده و همچنین فراخوان احداث تصفیه‌خانه در محدوده کال چهل‌بازه با مشارکت بخش خصوصی ارائه شده که در مرحله انتخاب مشاور هستیم./ تفتان ما

دیدگاه کاربران